VIDEO E FRIKSHME/ Publikohen pamjet, shoferi i taksisë përplas tifozët në Moskë- tentoi të arratisej

Janë publikuar edhe pamjet nga një kamerë sigurie, ku shihet shoferi nga Kirgistani, që përplasi tifozë të Meksikës, në rrugët e Moskës. Shoferi bëri një manovër duke u futur me…

Operacion policor në Francë, arrestohen me 3 kg heroinë gjashtë shqiptarë

Sekuestrohen 3 kg heroinë, bien në pranga 6 shtetas shqiptarë në Francë. Mediat franceze raportojnë se policia vendase kanë ndërmarrë një operacion pas hetimeve që kryheshin prej muajsh për një…

Lajm i mirë nga Gjermania, ministri i Jashtëm: Mbështesim fuqishëm hapjen e negociatave me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas Maas mbështet fuqimisht hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë me Bashkimin Europian, sipas dereuters.com. “Mbështesim fuqimisht hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë…

FOTOLAJM/ Donald Trump dhe Kim Jong Un shtrëngojnë duart në një takim historik.. (video)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, është takuar këtë të martë me liderin dorëhekurt të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, në një takim të paprecedentë dhe…

FOTO/ Pak orë para takimit me Trump, Kim Jong-Un i surprizon të gjithë- ja ç’bën lideri korean

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un surprizoi mbrëmjen e sotme me një xhiro në Singapor, vetëm disa orë para takimit historik me presidentin amerikan Donald Trump. Rreth orës…

Vritet shqiptari në Afrikë, shërbente në Misionin e OKB-së, plagoset kosovari e maqedonasi

Një shqiptar është vrarë me armë zjarri në Afrikë gjatë grabitjes së makinës së tij, ku ka qënë i shoqëruar me dy kolegë, një kosovar dhe një maqedonas. Ngjarja ka…

Probleme me zemrën dhe alkoolin, gjendet i vdekur aktori 47-vjeçar

Alan O’Neill, aktori që luajti Hugh në “Bijtë e Anarkisë”, ka vdekur në moshën 47-vjeçare. Menaxheri i tij Greg Meyer konfirmoi vdekjen për Variety. Trupi i O’Neill u zbulua nga…

E PADËGJUAR/ Dënohet me vdekje një lopë në Bullgari, arsyeja do t’iu habisë… (video)

Bullgaria ka dënuar me vdekje një lopë që kishte kaluar kufirin dhe kishte dalë jashtë territorit të BE-së nga ana e Serbisë dhe nuk kishte pasur dokumente kur kishte tentuar…

Bota kthen sytë nga Kanadaja, vendi i parë i G7 që pritet të legalizojë marijuanën

Kanadaja po përgatitet të kthehet në vendin e parë anëtar të G7-s që legalizon marijuanën. Vendi e ka ligjëruar tashmë përdorimin e hashashit për arsye mjekësore, por hapi i radhës…

VIDEO/ Shikoni momentin kur asteroidi përplaset me Tokën, ndriçon të gjithë fshatin afrikan

Ky është momenti i pabesueshëm kur një asteroid me shpejtësi marramendëse me madhësinë e një makine ka rënë në një fshat në Afrikën e Jugut. Shkëmbi hapësinor u kap nga…

FOTO/ Një hotel me 111 dhoma në Singapor, ja vendi ku do takohen Trump dhe Kim Jong

SHBA-të dhe Koreja e Veriut kanë vendosur se cili do jetë vendi për samitin midis Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong Un, tha të martën…

Presidenti rus Putin nis vizitën në Austri dhe tregon interesin e tij për BE-në: Sa më shum probleme të ketë, aq më të…

Rusia nuk ka interes në dobësimin e Bashkimit Evropian, tha presidenti rus, Vladimir Putin, përpara vizitës së sotme në Austri – udhëtimit të parë të tij në një vend të…