Ndërron jetë politikani i njohur shqiptar, lajmin e jep numri 2 i qeverisë…

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka njoftuar se është ndarë nga jeta diplomati i Kosovës në Mal të Zi, Xhafer Ahmeti. Përmes një shkrimi në Facebook,…

Melania trump surprizon fëmijët emigrantë: Çfarë mund të bëj për t’ju ndihmuar…

Pas polemikave të shumta mbi ndarjen e fëmijëve nga familjet e tyre emigrante, Zonja e Parë, e SHBA-së, Melania Trump, ka vizituar një qendër ku mbahen të ndaluar emigrantët, në…

ZYRTARE/ Holanda i thotë “JO” hapjes së negociatave me Shqipërinë

Holanda i thotë ‘JO’ hapjes së negociatave me Shqipërinë. Në seancën e parlamentit holandez Ministri i Jashtëm ka thënë shkurt: Shqipëria ka shumë punë për të bërë. Mësohet se 125…

Yulia Tymoshenko rikthehet në garën politke, do të kandidojë për presidente

Udhëheqësja e opozitës në Ukrainë, Yulia Tymoshenko deklaroi se planifikon të garojë për presidente në vitin 2019. Në një video-konferencë në faqen e saj në ‘Facebook’, Tymoshenko tha se do…

EMRI/ Shkatërrohet banda e trafikantëve në Britani, kapoja shqiptar kërcënon oficerin: Ty të mbaj mend (foto+video)

Policia ka shkatërruar një bandë shqiptarësh, e cila dyshohet se ka trafikuar me qindra emigrantë në Britani, të fshehur në kamionë frigoriferikë. Mediat në vend shkruajnë se mes te arrestuarve…

Kanadaja legalizon përdorimin e kanabisit, bëhet vendi i dytë në botë…

Parlamenti i Kanadasë i ka dhënë dritën jeshile ligjit që legalizon përdorimin e marihuanës në mbarë vendin. Ligji i Kanabisit kaloi pengesën e tij përfundimtare të martën në Parlament, me…

Bashkëshortja Melania kundër presidentit Trump për emigrantët: Urrej kur shoh fëmijë të ndarë…

Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melania Trump ka shprehur shqetësimin e saj për politikën e migrimit që ndan familjet që ilegalisht hyjnë në SHBA. Zëdhënësja e saj ka…

Ylli i Hollivudit, Angelina Jolie viziton Mosulin e shkatërruar nga lufta

Ylli i Hollivudit dhe ambasadorja e vullnetit të mirë të Komisionerit të Lartë për Refugjatët i Kombeve të Bashkuara (UNHCR) Angelina Jolie vizitoi Mosulin, qytetin irakian të shkatërruar në sulmet…

Sulm terrorist në Francë, gruaja merr thikën dhe qëllon klientët e supermarketit, arrestohet nga policia

Një sulm me thikë është shënuar sot në një supermarket në Francë në”La Seyne-sur-Mer”. Sipas informacioenve që janë raportuar në mediat e huaja, mësohet se një grua ka goditur punonjësin…

Të shtëna me armë në një festival New Jersey, 20 të plagosur

20 persona raportohet se janë plagosur gjatë një sulmi me armë në New Jersey. Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur gjatë një festivali, ndërkohë që nuk dihet nëse ka…

VIDEO/ Nënshkruhet marrëveshja për emrin mes Greqisë dhe FYROM, lind shteti më i i ri në botë “Maqedonia e Veriut”

Pas 27 viteve mbyllet një kapitull me shumë negociata. Arrihet marrëveshja historike mes Greqisë dhe Maqedonisë për emrin e saj të ri, ndërsa ajo do të quhet ‘Maqedonia e Veriut’.…

Italia mbyll portet për emigrantët, ministri i Brendshëm: As mos ta provojnë

Ministri i Brendshëm italian, Matteo Salvini ndaloi edhe një herë aksesin në portet italiane të dy anijeve të një OJQ-je që po lundronte në brigjet libiane, në pritje të barkave…