Ish- kryeministri Berisha sërish në Shkodër, ja ku do të jetë të dielën e 30 janarit me “Foltoren” e tij…

Ish- kryeministri Berisha rikthehet sërish, brenda pak ditëve, në një tjetër takim në Qarkun e Shkodrës. Ai do të jetë në një bashkëbisedim me banorë të Vau- Dejësit, një nga…

FOTO – Qendra Kulturore “Gjin Shkoza” në Vau- Dejës në gjendje të mjeruar, u rikonstruktua tërësisht në 2006- ën…

Ndoshta kultura dhe arti nuk janë prioritet i Bashkisë së Vau- Dejësit, por gjendja aktuale e Qendrës Kulturore “Gjin Shkoza”, është totalisht e papranueshme. Disa foto të siguruara nga Dom…

VIDEO – Banorët e Vau- Dejësit në protestë, janë kundër dhënies tek privati të sherbimit të pastrimit, akuza Mark Babanit…

Banorë të Bashkisë Vau- Dejësa kanë protestuar sot kundër administratës Babani, lidhur me kalimin tek privati të sherbimit të pastrimit. Me pankarta të duara, ata kanë nisur të protestojnë nga…

VIDEO – Mbetjet urbane dhe inerte mbulojnë territorin e Vau- Dejësit, banorët akuzojnë Bashkinë…

Banorët e fshatrave Ashtë, Melgushë, Kosmaç, Rranxa dhe Stajka, kanë hedhur akuza ndaj Bashkisë Vau- Dejës për mosfunksionimin e shërbimit të pastrimit në të gjithë territorin e Bashkisë Vau Dejës.…

Presidenti i Republikës Ilir Meta nderon me titullin “Mjeshtër i Madh” rapsodin e njohur nga Vau Dejësi…

Viktor Paloka është një emër i njohur në Shkodër dhe përtej saj. Prej shumë viteve ai ka spikatur si rapsod interpretues, autor tekstesh por edhe si organizator eventesh artistike. E…

Mbyllet java e parë e shkollës në Vau- Dejës, tre mësues rezultojnë pozitiv me Covid-19…

Në vijim të monitorimit të masave anti covid në institucionet arsimore në Qarkun Shkodër, Prefektja Angoni u ndal për një vizitë inspektuese në shkollën e Mesme të Bashkuar “Mons. Luçjan…

FOTO – Rrugëtim të mbarë “Murlanit”, nis jetën një tjetër klub futbolli që premton shumë…

Shkodra prej dekadash tashmë, është një nga fidanishtet më efektive në prodhimin e talenteve të sportit. Kur themi Shkodra, kemi parasysh jo vetëm qytetin me këtë emër, por një areal…

PD Vau- Dejës “ndez motorët”, nis procesi i përzgjedhjes së kandidaturave nga vetë antarësia…

Pas daljes së vendimit e më pas udhëzimit të Partisë Demokratike për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë dhe kryetar bashkish nga vetë antarësia e saj, degët lokale kanë nisur takimet…