HOROSKOPI – Çfarë ju kanë rezervuar yjet për të enjten e 30 korrikut 2020, mësojeni tani parashikimin e fatit…

Dashi Gjërat në dashuri do të përmirësohen, ku nëse keni patur probleme, tashmë do të keni mundësi që të dialogoni dhe të gjeni zgjidhje. Keni shumë energji dhe dëshirë për…

VIDEO – Drejtori i Përgjithshëm i Policisë anashkalon Shkodrën, Ardi Veliu shefat e Veriut i mbledh në Lezhë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, në prononcim për mediat, pas takimit të tretë rajonal për masat anticovid, antikánàbis, parandalimin e veprave penale mjedisore dhe rritjen e…

“Energjitë për ndeshjen e të mërkurës ku do të presim Besëlidhjen”, trajneri Dedja flet pas barazimit me Flamurtarin

Vllaznia nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj Flamurtarit në shtëpi ditën e sotme, në atë që ishte edhe ndeshja e fundit në kampionat për këtë sezon. Pas përfundimit…

“Derbi” i Veriut për Superligën, Vllaznia për të qendruar dhe Besëlidhja për t’u ngjitur aty…

Është Besëlidhja që do të luajë në finalen e play- out me Vllazninë për një vend në Superiore: Lezhjanët për të zbritur shkodranët e kuqeblutë për të qendruar aty ku…

FIFA “zgjidh qesen”, shpërndan 1.5 miliardë dollarë për 211 antarët, ja sa përfiton FSHF-ja…

FIFA u vjen në ndihmë federatave për të përballuar emergjencat që janë krijuar nga pandemia e Covid- 19. Vendimi është marrë nga Komiteti dhe është quajtur si një “plan revolucionar”,…

Vllaznia me mendjen tek ndeshja e play- out, kuqeblutë ndeshjen e fundit e mbyllin në “paqe” me Flamurtarin

Është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja mes Vllaznisë dhe Flamurtarit, e vlefshme për javën fundit në Kategorinë Superiore. Ishte një ndeshje e qetë nga të dyja skuadrat, sidomos në pjesën…

“Hapje 100% të listave, çdo ndryshim tjetër cenon garën”, Opozita e Bashkuar në Këshillin Politik: Neni 64 nuk ka pse…

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, ka paraqitur propozimet në mbledhjen e sotme, në emër të opozitës së bashkuar. “Opozita propozon amendamentin për hapjen 100 % të…

Lëvizje të lirë pa kushtëzim vetëm me Shqipërinë, Maqedonia e Veriut mban kufijtë të mbyllur edhe për gushtin

Maqedonia e Veriut do të mbajë mbyllur kufijtë, ose më saktë lëvizje të kushtëzuar për Serbinë, Kosovën, Bosnjen dhe Malin e Zi. Prej korrikut Maqedonia e Veriut ka vendosur një…

“Katër ditë nuk u leshua epikriza për dërgimin në Turqi….”, e afërmja e Gazjonit hedh dyshime për trajtimin e mësuesit…

Humba vellain tim! E humba! Ky eshte fakti e kismeti i tij. Kjo nuk ndryshon njerez e madje fjalet e teperta e diskutimet se si mund te ishte vepruar ndryshe…

Vllaznia luan sot ndeshjen e fundit për Superligën, Ndriçim Shtubina merr lajmin e mrekullueshëm…

Sot ne oren 17.45 Vllaznia do te luaje ndeshjen e javes se fundit te kampionatit, ate ndaj Flamurtarit e cila do te zhvillohet ne stadiumin “Loro Boriçi”. Por pikerisht ne…

Ministria e Shendetësisë jep shifrat e 24 orëve të fundit, ndërrojnë jetë dy pacientë, 108 rezultojnë pozitiv me virus

Ministria e Shëndetësisë ju informon mbi situatën epidemiologjike në vendin tonë, duke ju drejtuar që në fillim të këtij komunikimi çdo qytetari me thirrjen për të vendosur detyrimisht maskën në…

FOTO – Bashkia e Malësisë së Madhe përkujton e nderon shkrimtarin e e mësuesin e njohur Ramiz Lika…

Me inisiativën e Revistës “Fjala”, në bashkëpunim me familjen dhe miq e kolegë sot në Koplik u organizua aktiviteti “Orë letrare-Homazh” në përkujtim të shkrimtarit e mësuesit të nderuar të…