Humb betejën me Covid-19 edhe një mjek shqiptar në Maqedoninë e Veriut…

Mësohet se një prej shtatë jetëve të humbura që janë raportuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut është mjek. Madje, mediat vendase bëjnë me dije se mjeku në fjalë,…

FOTO – Ndërron jetë në moshën 51 vjeçare kameramani shqiptar, ishte i infektuar me Covid-19…

Mediat në Maqedoni raportojnë se ka ndërruar jetë 51 vjeçari Shenoll Ahmeti i punësuar në RTVM si kameraman i diagnostikuar me Covid-19. Ai ishte i hospitalizuar një javë më parë,…

Një shqiptar në krye të gjigandit VoA, Presidenti Trump i beson Elez Biberajt postin e lartë…

Dr. Elez Biberaj emërohet në krye të Zërit të Amerikës, si Drejtor i Përgjithëshëm. Në njoftimin e emërimeve, Shefi Ekzekutiv i emëruar nga Presidenti Trump dhe i sapo miratuar nga…

FOTO+EMRI – Aksidenti fatal i merr jetën 47 vjeçares shqiptare në Itali, lë pas bashkëshortin dhe tre fëmijë

Një aksident fatal është regjistruar mesditën e sotme në unazën “Vignola” në qytezën Maranë në Itali, ku ka humbur jetën një grua me origjinë shqiptare. Nga aksidenti fatal i ndodhur…

EMRI – Shqiptari 56 vjeçar humb jetën duke ndërruar tjegullat në një banesë, jetonte në Itali prej vitesh…

Një punëtor 56-vjeçar shqiptar ndërroi jetë për shkak të dëmtimeve që mori pas rënies nga çatia e ndërtese, ku po kryente disa riparime. Ngjarja ndodhi në Goito, në Prato, rreth…

FRYMËZIM – Jashtë shërbimit polici shqiptar në SHBA shpëton babë e bir nga dallgët, kthehet në hero…

Ermir Vila, një oficer shqiptaro- amerikan policie nga Michigani, duket se është kryefjala e mediave sot, e kjo pas ngjarjes që bëri bujë, ku ai shpëtoi babë e bir afro-amerikanë…