OPINION – Përsëritet skema e zakonshme, përplasjet politike në Shqipëri pasohen nga ato në Veriun e Kosovës…

Kush mendon se përplasja politike Basha- Berisha në PD lidhet thjesht dhe vetëm me këtë parti apo anëtarët e simpatizantët e saj, nëse nuk është naiv, është budalla. Prej 8…

EMRI+FOTO – Humb kontrollin e motorit duke u përplasur me një shtyllë, ndërron jetë në aksident 21 vjeçari shqiptar në Greqi…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi. Një i ri shqiptar, së bashku me shokun e tij grek, kanë humbur jetën pas një aksidenti me motor. Mediat Helene shkruajnë…

Humbi jetën pasi “Smart”-i i tij u përplas me një pemë, kush është futbollisti shqiptar 21 vjeçar që u aksidentua në Itali

I hidhur ka qenë fati i një të riut shqiptar në Itali, i cili ka humbur jetën në një aksident. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin Devinson Bregu. ‘Gonews.it’ shkruan se i…

Mark Gjonaj dha 2.9 milion dollarë për ndërtimin e sheshit Nënë Tereza në Pelham Parkway në New York

Nga Sokol PAJA Mark Gjonaj Këshilltari i Bashkisë së New York-ut dha 2.9 milion dollar për ndërtimin e sheshit Nënë Tereza në Pelham Parkway, Bronx, New York në një ceremoni…

PROJEKTI – Ura 190 metër e gjatë mbi lumin Buna do të lidhë Ulqinin me Velipojë, ja kur do të ndërtohet…

Ura mbi lumin Buna, e cila do të lidhë Ulqinin me Velipojën, do të jetë e gjatë 190 metra.  Siç shpjegohet në draftin e Projektit, ura do të ketë segmentin…

Ndërron jetë pas një sëmundje të rëndë ish- kryetari i Kuvendit, djali i tij jep lajmin e dhimbshëm…

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kolë Berisha ka ndërruar jetë të dielën në moshën 73-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. Lajmin për vdekjen e Berishës e bëri të ditur djali…

Poeti shqiptaro- amerikano nga Malësia e Madhe Gjekë Marinaj fiton çmimin prestixhoz në Korenë e Jugut

Poeti, shkrimtari dhe kritiku letrar amerikan Gjekë Marinaj u emërua fitues i një prej çmimeve letraro- kulturore më prestigjioze të Koresë së Jugut, Çmimin Letrar Ndërkombëtar Changwon KC. Banues në…

E RËNDË – Shembet pallacina në Torino të Italisë, humb jetën Aroni 4 vjeçar dhe plagoset nëna e tij shqiptare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Torino të Italisë, ku një ndërtesë është shembur duke i marrë jetën një fëmije shqiptar. Mediat italiane raportojnë se viktima është i moshës…

EMRI+FOTO – Kush është shqiptari që humbi jetën tragjikisht në Itali, ishte i treti nga 5 vëllezër…

Një 36-vjeçar shqiptar ka humbur jetën tragjikisht nga një aksident në Livorno të Italisë. Sipas mediave italiane viktima është Gazment Bushi, i njohur nga të gjithë komuniteti si “Gazi”. Mësohet…

FOTO – Shqiptarët e Afganistanit, sykaltërit që jetojnë në male, mes këngëve dhe valleve tradicionale, 2300 vjet histori…

Kemi të bëjmë me një rast unikal të ekzistencës së parardhësve tanë, ilirëve, në një cep tjetër të botës, me mijëra e mijëra kilometra larg, që mund të hedhë dritë…

Zhduken 2 fëmijët shqiptarë në Gjermani, nëna akuzon burrin për rrëmbim, hetimet shtrihen në Spanjë…

Dy fëmijë shqiptarë të moshës 11 dhe 10 vjeç janë shpallur të zhdukur, teksa nëna e tyre ka akuzuar babanë e fëmijëve, bashkëshortin e saj si autor të rrëmbimit. Bëhet…

DOKUMENTI – “Anuloni koncertin e Bregoviçit”, familjarët e të zhdukurve letër Bashkisë Korçë: Respektoni dhimbjen tonë

‘Nëse koha gdhend gurin, ajo shkatërron njeriun. Vitet kalojnë, plakja si proces, nuk e shuan dhimbjen dhe kujtimin për ata që mungojnë’, është fjalia e fundit e familjarëve të të…

Open

Close