Viti i ri shkollor e gjen Bashkinë Malësi e Madhe me katër shkolla të rikonstruktuara plotësisht, një tjetër do të…

Viti i ri shkollor që nis nesër (të hënën), gjen Bashkinë Malësi e Madhe me katër shkolla të rikonstruktuara plotësisht, ndërsa një tjetër do të nisë rikonstruksionin shumë shpejt. Kjo…

FOTO – Viti i ri shkollor i gjen nxënësit e Vrakës në Malësi të Madhe me një shkollë plotësisht të rikonstruktuar…

Viti i ri që pritet të nisë të hënën, do të gjejë nxënësit e shkollës 9- vjeçare të Vrakës me ambjente të brendshme etë jashtme plotësisht të rikonstruktuara. Ndërhyrja është…

FOTO – Shoqata Atdhetare “Malësi e Madhe” në SHBA jep 6 mijë dollarë ndihmë për familjet Delaj që iu dogj shtëpia

Pas ndihmave me elektroshtëpiake, pajisje të nevojës së parë dhe ushqimeve për fazën e emërgjencës, sot tre familjeve që iu dogjën banesat në Jaran të Malësisë së Madhe, iu dorëzuan…

FOTO – Përkujtohet Lufta e Reçit në Malësi të Madhe, aktivitete të reduktuara për shkak të Covid-19….

Festa e Reçit, ka qenë një nga më të bujshmet para dhe pas vitit 1990 në Malësinë e Madhe. Në kujtim të betejës me forcat pushtuese me 31 gusht 1943,…

FOTO – Turizëm i aksesueshëm edhe nga shtresat vurnerabël, ideja e veçantë që po zbatohet në Malësi të Madhe

Bashkia Malësi e Madhe është ndër bashkitë e para në Shqipëri e cila synon që turizmi të jetë i aksesueshëm edhe nga shtresat vulnerabël. Përmes projektit “PAST4Future”, tek “Syri i…

VIDEO – “Djathë Veleçiku”, shembulli i një bisnesi familjar që po kalon kufijtë e Malësisë së Madhe…

Ministrja e Financave dhe Ekonimisë Anila Denaj ka qenë në Malësinë e Madhe. E shoqëruar nga kryebashkiaku Tonin Marinaj, ajo ka vizituar një sipërmarrje mjaft të njohur në prodhimin e…

Shoqatës Patriotike “Malësia e Madhe- Nderi i Kombit”, thirrje për të votuar Listën Shqiptare në Malin e Zi…

Zgjedhjet e 30 Gushtit 2020 po afrojnë dhe shqiptarët në trojet e tyre nën Malin e Zi duhet të dalin masivisht në votime e me votën e tyre të forcojnë…

VIDEO – “Për vit të ri, zona urbane e M. Madhe 24 orë ujë”, Rama publikon pamjet dhe bën premtimin e madh

Shkruan në faqen zyrtare në Facebook kryeministri Edi Rama: “💧KANTIERI I UJIT në Malësinë e Madhe është i pari investim nga qeveria, për furnizimin me ujë qysh prej vitit 1990,…

FOTO – “M’u duk vedi shtojzovalle…”, drejtoresha e Marrëdhënieve me Publikun në Kuvend realizon ëndrrën e saj…

Gazetarët në Tiranë e njohin të gjithë. Fillimisht si ish- kolege e prej vitesh tashmë, Drejtoreshë e Marrëdhënieve me Publikun në Kuvendin e Shqipërisë. Manjola Zekaj, bashkëshorte e gazetarit të…

Bashkia Malësi e Madhe merr vendimin, pandemia anulon organizimin e dy festave tradicionale…

Situata e pandemisë në vend, ka sjellë ndryshimin e qasjes së qytetarëve por edhe institucioneve. Prej disa muajsh tashmë, maska është bërë e pandarë në shumicën e ambjenteve të mbyllura…

FOTO – Bashkia Malësi e Madhe ndihmon familjet në Delaj të Bajzës, iu shkrumbuan banesat në korrik..

Me 16 korrik 2020, tre familje në lagjen Delaj të Bajzës së Kastratit, mbeten në qiell të hapur. Zjarri i rënë në orët e para të asaj dite, shkrumboi çdo…

E PABESUESHME – Rapsodi i mirënjohur Jonuz Delaj me 100 euro pension, punon saldator për të mbijetuar…

Shqipëria është vendi i paradokseve. Ka qenë, është dhe fatkeqësisht, nuk ka shenja që do të ndryshojë as në të ardhmen. Jonuz Delaj, pa më të voglin dyshim, është nga…