POLITIKA

“Shpërndarës i padrejtë i fondeve publike të qeverisë shqiptare”, Romeo Gurakuqi- Ramës: Kryeministër i një Zone Operative

Kryeministri i Shqiperise zoti Edi Rama nuk pranon verejtje, as sugjerime dhe komunikime, aq me pak kritika te qytetareve ne faqen e tij, e cila eshte e vetmja mundesi qe…

MAG & VIP

“A jemi të mbrojtur nga lija e majmunit, kur e kemi KM majmun?”, Nard Ndoka “godet” sërish me batutat e tij…

Kreu i PDK, Nard Ndoka njihet për batutat dhe ironitë në rrjetet sociale. Kohët e fundit në shënjestër të Ndokës është qeveria dhe kryeministri Edi Rama. Thuajse çdo ditë Ndoka…

LAJME ME VIDEO

SPORT

Vllaznia “braktis” sërish Shkodrën, përgatitja për ndeshjen me Erzenin do të kryhet në Pogradec…

Nesër Vllaznia do të udhëtojë drejt Pogradecit, vend ku do të qëndrojë për një javë për fazën përgatitore. Skuadra shkodrane e ka marrë mjaft seriozisht sezonin e ri futbollistik. Trajneri…

“Jemi gati për luftë…”, Josa: Mos i krahasoni situatat e Vllaznisë dhe skuadrave të tjera me Skënderbeun…

Vllaznia ka lënë pas eliminimin nga Liga e Konferencës dhe tashmë është përkushtuar për sezonin e ri. Në një konferencë për shtyp, trajneri i shkodranëve, Mirel Josa, është shprehur se…

“Nuk ka shpërthimin e duhur…”, flet mjeshtri i futbollit shqiptar Hysen Zmijani: Sulmi i Vllaznisë është i vakët

Ish-mbrojtësi i Vllaznisë dhe i Kombëtares, Hysen Zmijani, ka bërë një analizë të dy përballjeve të shkodranëve ndaj rumunëve të Universitatea Kraiovës, në kompeticionin europian të Conference League. Kështu, në…

“Sot duan të fitojnë ata që shitën ndeshje”, Rudi Vata për dështimet në Europë: Klubet shqiptare besojnë te bixhozçinjtë

“Ky është realiteti i jetës në Shqipëri. Këto rezultate janë pasqyrë e kampionatit, kështu që askush të mos surprizohet. Vuajtje, mjerim dhe shumë… p*rdhë”. Rudi Vata është i drejtpërdrejtë kur…