Super sfida Partizani- Vllaznia, cilët do jenë arbitrat që do vendosin “drejtësi” në fushë dhe në VAR…

Ndeshja Partizani- Vllaznia eshte me e rendesishmja e javes se trete te “Abissnet Superiore” dhe pritet me interes nga te dy skuadrat qe padyshim do te tentojne fitoren. Pak minuta…

Vllaznia kalon natën në Elbasan, trajneri Brdariç nuk ka dilema për formacionin përballë Partizanit…

Vllaznia ka mbyllur pasditen e sotme pergatitjet per ndeshjen e rradhes, ate qe do te luaje neser ndaj Partizanit. Kuqeblute kane zhvilluar stervitjen e zakonshme ne fushen sportive te Golemit…

VIDEO – Historike, Florian Marku kampion bote në boks për federatën “IBF”, mund me pikë ukrainasin…

Florian Marku ia ka dalë të fitojë titullin kampion bote për federatën IBF. “Mbreti” shqiptar ka triumfuar me pikë, ndaj ukrainasit Maksim Prodan, pas plot 10 raundesh të zhvilluara. Marku…

VIDEO – “Kemi ekip më të mirë se Partizani, besojmë te fitorja”, Esin Hakaj thumbon ish- ekipin e tij dhe falenderon…

Vllaznia do të sfidojë nesër Partizanin në “Elbasan Arena”. Shkodranët barazuan ndaj Teutës në shtëpi, ndërsa u mposhtën në ndeshjen e parë të Kupës kundër Labërisë së Kategorisë së Dytë…

VIDEO – “Jemi më të uritur se kundërshtari për të fituar”, para ndeshjes me Partizanin Brdariç ndjesë tifozëve…

Vllaznia do të sfidojë nesër Partizanin në “Elbasan Arena”. Shkodranët barazuan ndaj Teutës në shtëpi, ndërsa u mposhtën në ndeshjen e parë të Kupës kundër Labërisë së Kategorisë së Dytë…

PARASHIKIMI – 10 arsye pse Vllaznia fiton të dielën ndaj Partizanit në “Elbasan Arena”…

E diela është një ditë e veçantë për sportdashësit e Partizanit dhe Vllaznisë. Ekipet e tyre do të përballen në stadiumin “Elbasan Arena”, ndeshje e vlefshme për javën e tretë…

Mundën Vllazninë në ndeshjen për Kupën, futbollistët e “Labëria” shpërblehen me 300 mijë lekë të reja…

Pa emer ne futbollin shqiptar, megjithate ia dolen te mundin skuadren me te vjeter ne historine e tij- Vllaznine e Shkodres, njekohesisht edhe fituese ne fuqi e Kupes se Shqiperise.…

Kandidate për presidente e FSHF-së? Moderatorja e njohur Ilda Bejleri thyen heshtjen…

Ilda Bejleri është një nga emrat kandidat për “Federatën Shqiptare të Futbollit’ për shkak të eksperiecës disa-vjeçare në fushën e sportit. Po ashtu në këtë listë thuhet se do të…

“Ne ishim disi naivë në fushë….”, pas humbjes me “Labëria” në Kupë flet Brdariç: Nuk dua që të kërkoj alibi, e kishim marrë seriozisht…

Trajneri i Vllaznisë, Tomas Brdariç, ka qenë shumë aktiv gjatë ndeshjes së djeshme dhe ndoshta ka parandier një rezultat negativ ndaj Labërisë që militon në Kategorinë e Dytë. Në prononcimin…

NGA BESNIK DIZDARI – Ndalojeni “VAR-in shqiptar”, është i parakohshëm në Shqipëri…!

Nga Besnik DIZDARI Sepse për Shqipërinë është i parakohshëm. Sepse Shqipëria e futbollit ende nuk ka formuar specialistë të VAR-it. Sepse Shqipëria e futbollit ka probleme shumë më të mëdha…

Vllaznia e nis me humbje mbrojtjen e trofeut të Kupës së Shqipërisë, mundet nga ekipi modest Labëria…

Vllaznia zhgenjen ne ndeshjen e pare te Kupes teksa eshte mundur me rezultatin 2-1 nga Laberia. Ne ndeshjen e luajtur ne Vlore, kuqeblute nuk kane bere nje figure te mire…

KUPA E SHQIPËRISË – Vllaznia nis aventurën për të mbrojtur trofeun e fituar, ja kë do të ketë përballë sot…

Sot Kupa e Shqipërisë do të ngrejë siparin për edicionin e ri 2021/2022. Siç është zhvilluar edhe më parë dhe kësaj radhe Kupa e Shqipërisë do të ndahet në dy…

Open

Close