FOTO – Vllaznia dhuron spektakël duke shkëlqyer me 16 medalje të arta në Kampionatin Ndërkombëtar të Grappling

Këtë fundjavë me 18 shtator 2021, u zhvillua kampionati i 1-rë i Submission-Grappling i cili u organizua nga federata e MMA-së. Ekipi i Vllaznisë të drejtuar nga trajneri Elion Puka…

“Do t’ iu kërkoj dorëheqjen time….”, presidenti Kalivopulli njofton mbledhjen e KE të Fedetarës së Boksit pas sherrit në Shkodër

Presidenti i Federatës së Boksit, Florend Kalivopulli, ka paralajmëruar dorëheqjen nga posti që mban prej disa vitesh. Përmes një publikimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Kalivopulli nëvizon se…

Gilman Lika “var këpucët në gozhdë”, topi i tij i fundit në një ndeshje zyrtare shënoi nisjen e Superligës në Shkodër

Gilman Lika i ka dhënë edhe zyrtarisht lamtumirën futbollit të luajtur. Ish-kapiteni i Vllaznisë, një nga emrat më të njohur të futbollit shkodran në dy dekadat e fundit, ka vendosur…

VIDEO – “Nganjëherë në ftuboll duhet edhe fat…”, Brdariç pas barazimit me Teutën: Goli i Çobës nuk ishte off- side

Trajneri i Vllaznisë, Tomas Brdariç u pa i mërzitur në konferencën për shtyp pas ndeshjes duke u shprehur: ‘’Kjo është arsyeja pse e dashurojmë futbollin. Natyrisht që dhemb kur e…

VIDEO – “Ne kallëzuam sa ekip i konsoliduar jemi”, Edi Martini vlerëson Teutën e tij pas barazimit me Vllazninë në Shkodër

Teuta shkoi për një fitore në Shkodër ndaj Vllaznisë, por mori një barazim 1-1, që shijon tamam si triumf pas gjithë asaj çfarë ndodhi gjatë ndeshjes. Për Supersport foli trajneri…

VIDEO – Teuta e Edi Martinit me 10 lojtarë ndal në “Loro Boriçi” Vllazninë, kuqeblutë “penalizohen” nga VAR…

Është mbyllur në barazim 1-1 supersfida e javës së dytë. Vllaznia-Teuta. Një ndeshje që zgjati që rreth 100 minuta pasi kishte shumë ndalesa nga VAR. Pjesa e parë e ndeshjes…

VIDEO – Vllaznia kampione kombëtare në boks për 24- ën herë, Zef Gjoni: Duhet të merren masa për ata që bënë “sherrin”

Kampionati shqiptar i boksit i zhvilluar në Shkodër u dominua nga Vllaznia por përplasjet dhe grushtat me boksierët dhe trajnerët e Tiranës e prishën disi atmosfertën. Në fund të kampionatit,…

VIDEO – Pas ndeshjes Kajoshi- Beqiri, sherr masiv në Kampionatin e Boksit që po zhvillohet në Shkodër…

Është dashur edhe ndërhyrja e policisë në sherrin masiv në ndeshjen finale të kampionatit shqiptar të boksit të vlefshme për peshën 75 kg. Pas duelit mes boksierit Alban Beqiri të…

ZYRTARE – Kreshnik Krepi emërohet trajner i Kombëtares U-19 të femrave, shkodrani hap të rëndësishëm në karrierë

Kreshnik Krepi do të jetë trajneri i ri i Kombëtares U-19 për femra. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’ia besojë drejtimin e skuadrës kuqezi teknikut nga Shkodra, i cili…

VIDEO – “Premtoj se do punoj shumë fort”, para sfidës me Teutën e Edi Martinit flet Aralica: Nuk premtoj sa gola do shënoj…

Në vigjilje të supersfidës së javës së dytë të Kategorisë Superiore, Vllaznia-Teuta, në konferencën e zakonshme për shtyp së bashku me trajnerin Thomas Brdariç, ka qenë dhe sulmuesi 25-vjeçar kroat,…

VIDEO – “Ndaj Teutës duhet vetëbesim dhe dëshirë për tre pikët”, Brdariç: Humbja në Superkupë ende na dhemb…

Trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdaric ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes me Teutën. Shkodranët presin nesër në 19:45 Teutën në “Loro Boriçi”, për javën e dytë të Superligës.…

“Kemi më shumë shkodranë se Vllaznia”, Hysenbelliu “thumbon”: Gjysma e “Loro Boriçit” është me Teutën…

Vllaznia-Teuta është një nga ato ndeshje për titull, edhe kur luhet në javën e dytë të sezonit. Kampionët në fuqi dhe fituesit e Kupës së Shqipërisë do të përballen në…

Open

Close