MINUTA E FUNDIT – Vllaznia shkarkon Elvis Plorin, nuk kapërdihet humbja e fundit me Tiranën…

Klubi kuqeblu i Vllaznisë mesa duket nuk e ka kapërdirë humbjen e fundit me Tiranën. Praktikisht, humbja i ka mbyllur rrugën mundësisë së sigurimit të Europës së futbollit për Vllazninë…

“Ndeshje për të ardhur keq”, Plori pas humbjes me Tiranën: Të shkojmë me kokën lart në finalen e Kupës…

Elvis Plori, kuptohet, i zhgënjyer nga humbja me Tiranën, e vuri theksin te finalja e Kupës, drejt së cilës, sipas tij, duhet shkuar me kokën lart. “Ndeshje për të ardhur…

VIDEO – Një Vllazni e shëmtuar i jep lamtumirën Europës përmes Superligës, Teuta rikthehet në lojë për një vend…

Tirana nuk ka falur ndaj Vllaznisë në kryeqytet dhe tashmë me statusin e kmapiones së Shqipërisë, mposhti me rezultatin 3-1 në kryeqytet shkodranët. Bardheblutë kaluan në avantazh në minutën e…

“Na duhen tre fitore që të mos merremi me ekipet e tjera”, Plori para Tiranës: Topi është i rrumbullakët…

Tirana dhe Vllaznia luajnë nesër në 17:15 për javën e 34 në Superligë. Sfida e “Selman Stërmasi” ka vlerë për shkdoranët që kërkojnë Evropën, teksa bardheblutë e Tiranës janë shpallur…

Siguroi ngjitjen në Kategorinë e Parë, Flamurtari zyrtarizon futbollistin e Vllaznisë dhe piketon të tjerët…

Arrihet akordi me Abdurraman Fangajn. Në Vlorë e cilësojnë lojtar të Flamurtarit, pasi në parim gjithçka është mbyllur.Pasi gazeta zbuloi negociatat me lojtarin e Vllaznisë, lajmi tashmë konfirmohet edhe nga…

“Dëmtimi më i madh i karrierës time”, kampioni i Europës Izmir Smajlaj e pëson nga gara në “Loro Boriçi”…

Shkruan në Facebook kampioni i Europës në atletikë Izmir Smajlaj: Ndonese dola i pari ne garen e “Kupes se Shqiperise”, kjo gare me coj ne demtimin me te madh te…

Fitorja me Kukësin “i djeg xhepin” Vllaznisë, “Disiplina” e FSHF- së dënon me dy ndeshje edhe portierin kuqeblu…

Vendimet e Komisionit të Disiplinës FK Partizani, për sjellje të gabuar të spektatorëve, hedhjen e sendeve në terrenin sportiv, dëmtimin e mjediseve sportive, pajisjeve sportive dhe duke shkaktuar ndërprerjen e…

Finalja e Conference League në “Air Albania”, nuk ka më bileta në qarkullim, u shitën për 4 orë…

Në mesditë UEFA-a njoftoi zyrttarisht se nisi shitja a biletave për finalen e Conference League në Tiranë. Vetëm 4 orë më pas, të gjitha u shitën! Kështu, ndoshta si asnjëherë,…

VIDEO – Vllaznia më pranë Europës së futbollit, fitore zemre në sekondat e fundit ndaj Kukësit në “Loro Boriçi”

Vllaznia ka fituar në mënyrë dramatike me një gol në minutën e 95-të sfidën direkte për Europën ndaj Kukësit, duke kapërcyer skuadrën e Diego Longos në renditje dhe duke qenë…

“Beteja” për Europën në stadiumin “Loro Boriçi”, ja kush vendos “drejtësi” në ndeshjen Vllaznia- Kukësi…

Ndeshja Vllaznia- Kukesi e cila do te startoje sot ne oren 19.45 ne stadiumin “Loro Boriçi” konsiderohet e rendesishme dhe vendimtare per te dy ekipet qe synojne nje vend qe…

Nisi sportin për të shpëtuar nga mbipesha, historia frymëzuese e basketbollistit kampion të Vllaznisë…

Si një fëmijë që kishte probleme me mbipeshën, Herion Faslia filloi të merrej me basketboll që në moshë të re. Trajneri i tij pa potencial të madh dhe e inkurajoi…

“BETEJA” PËR EUROPËN – Në Shkodër sot pritet “luftë” mes Vllaznisë dhe Kukësit në “Loro Boriçi”…

Pasi Laçi siguroi vendin e dytë në renditje dhe njëkohësisht Europën, pas fitores me rezultatin 4-1 ndaj Kastriotit të dielën, tashmë gara më e fortë për një vend në Conference…