VIDEO – Përkujtohet 31 vjetori i ekzekutimit të 17- vjeçarit Pëllumb Pëllumbi, “16 qershor” dita e të vrarëve në kufi

Në Shkodër u përkujtua sot Dita e të vrarëve në kufi, e cila shënon edhe vrasjen në kufi të 17 vjeçarit Pëllumb Pëllumbi me 16 qershor të vitit 1990, kohë…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte 17 qershor 2021…

Moti për ditën e enjte, 17 qershor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu lokale në mesditë në zonat malore dhe zonën qëndrore.…

VIDEO – “‘Mrekullia’ e të qenit shqiptar…”, gazetari i njohur shkodran i “Le Iene” tregon peripecitë me pasaportën shqiptare

Taulant Kopliku është një nga gezaterët më të njohur shqiptarë jashtë Shqipërisë. Ai punon prej vitesh për programin investigativ “Le Iene” në Italia 1 në vendin përtej Adriatikut. Ditën e…

RAPORTI – Asnjë fatalitet në 24 orë, Ministria e Shendetësisë publikon të dhënat e pandemisë në vend

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për…

“Fluturon” edhe një tjetër drejtor në Shkodër, Zyra Vendore e Arsimit ndryshon titullaren…

Rokada e drejtorëve në Shkodër, nuk ka të ndaluar. Pas Kadastrës, Tatimeve dhe Patentave, “fluturon” edhe një tjetër drejtor. Më sakte, drejtore. Bledianë Nika Osja ka liruar karrigen e titullarit…

DOKUMENTI – Bashkia e Shkodrës përsërit kërkesën për Ministrinë e Bujqësisë: Merrni masa për “grerëzën aziatike”, po shkatërron geshtenjat

“Grerëza e zezë” apo “grerëza aziatike”, prej disa vitesh po shkakton dëme të mëdha në kulturën e geshtenjës në Qarkun e Shkodrës. Ndërsa para disa ditëve, ministrja e Bujqësisë dhe…

LAJM I MIRË – BE heq kufizimet e udhëtimit për shkak të Covid- 19 për 8 vende, mes tyre edhe Shqipëria por…

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore duke përfshirë, Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e merkurë 16 qershor 2021…

Moti për ditën e merkurë, 16 qershor 2021, do të jetë me kthjellime dhe të vranësirave deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në 8…

FOTO – RENEA dhe efektivë të Policisë së Shtetit kontrolle të befasishme në Shkodër, njerëzit me duar pas murit

Vijojnë kontrollet e befasishme nga Renea dhe nga Forca e Posaçme Operacionale në Drejtorinë e Përgjthshme të Policisë së Shtetit në bashkëpunim me strukturat e DVP-ve në vend. Kontrollet e…

OSHEE remont të planifikuar nënstacionesh në Shkodër, verifikoni nëse do të penalizoheni nga ndërprerja e energjisë

Njoftim për abonentët Shkodër Stakim, 16-18 qershor Për shkak të remontit të planifikuar në NST Vrakë, NST Koplik dhe NST Bajzë, në datat 16-18 qershor do të stakohet energjia në…

Rikthehen fatalitetet nga virusi në Shqipëri, ja situata e 24 orëve të fundit sipas Ministrisë së Shendetësisë

Megjithë situatën e përmirësuar epidemilogjike në vend, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën…

DOKUMENTI – “Kryebashkiaku i dënuar me 3 vite burg në Greqi”, Prokuroria përfundon verifikimin pas denoncimit të PD

Kryetari i Bashkisë Mallakastër, Qerim Ismailaj, rezulton i dënuar me 3 vite burg në Greqi, për dy vepra penale. Pas hetimeve të kryera nga prokuroria, kryebashkiaku i denoncuar nga Partia…