100 mijë lekë për Covid negativ, mjekes i falsifikojnë firmën dhe vulën në një “laborator” në…Shkodër…

Saimira Laçi, mjekja e laboratorit të Qendres Spitalore Kamëz, i është drejtuar emisionit Fiks Fare, pasi policia greke, kishte arrestuar një shtetase shqiptare e cila kishte paraqitur në pikën doganorë…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë 24 nëntor 2020…

Moti për ditën e matë, 24 nëntor 2020, do të jetë me kthjellime me vranësira mesatare deri të dendrua shtresore. Era do të jetë jetë me drejtim Veri-lindje me shpejtësi…

“Xhubleta” nis zyrtarisht rrugën për tu njohur nga UNESCO si trashëgimi jo materiale e njerëzimit nga Shqipëria

Nga Razma e Malësisë së Madhe, institucionalizohet Marrëveshja e Bashkëpunimit ndërmjet Ministrisë së Kulturës së Republikës së Shqipërisë dhe Fondacionit Shqiptaro – Amerikan për Zhvillim (AADF) për përgatitjen e dosjeve…

Rekord viktimash nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri, vazhdon i lartë numri i të infektuarve…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të shmangni lëvizjet e panevojshme dhe të kufizohen kontaktet, për të parandaluar përhapjen e COVID19. Të gjithë qytetarët duhet të respektojnë…

Policia e Shtetit rekord gjobash në fundjavë, 1579 qytetarë paguajnë mosmbajtjen e maskës…

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masës…

“Nuk ngopem dot me oksigjen”, përcillet ish- zëvendëskryeministri shkodran, bashkëshortja tregon çastet e fundit…

Është përcjellë sot për në banesën e fundit ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku, i cili ndërroi jetë pasi ishte prekur nga koronavirusi. Familjarë, miq, qytetarë dhe anëtarë të Partisë Demokratike, i dhanë…

Rikthehet në liri ish- deputeti i PS-së, gjykata i heq “arrestin e shtëpisë” për aferën “Rana e hedhun”….

Gjykata e Lezhës i heq masën e “arrestit të shtëpisë” ish- deputetit të PS Arben Ndoka. Siç bën të ditur gazetarja Glidona Daci ky vendim vjen ndërkohë që më herët…

Humb betejën me virusin Haxhi Bardhyl Sytari, babai i Myftiut të Shkodrës u dërgua për kurim në Turqi

Haxhi Bardhyl Sytari, babai i myftiut të Shkodrës, ka humbur betejën me Covid- 19. Ka qenë vetë imam Muhamed Sytari që ka njoftuar lajmin e dhimbshëm për familjen e tij,…

FOTO – Punimet në rezervuarin e Shtodrit krijojnë probleme me ujin e pijshëm në Rrethina të Bashkisë Shkodër…

Punimet që po kryhen në rezervuarin e Shtodrit kanë sjellë mungesën e furnizimit me ujë të pijshëm për banorët e disa fshatrave në Njësinë Administrative Rrethina në Bashkinë Shkodër. Për…

Rihapen Hani i Hotit dhe Muriqani, Policia e Shkodrës njoftim të rëndësishëm për qytetarët…

Drejtoria Vendore e Policisë në Shkodër njofton: Stacionet e Policisë Kufitare Hani i Hotit dhe Muriqan: Njoftojmë të gjithë qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Malit të Zi,…

FOTOLAJM – “Zoti i gjithësisë më risolli në jetë…”, myftiu i Shkodrës imam Muhamed Sytari fiton betejën…

Me ftesë të Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği, ditën e diel, më 22 nëntor 2020, Myftiu i Shkodrës, Imam Muhamed Sytari, ligjëroi rreth temës: “Ndërtimi i elitave në jetën e…

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë legjenda e muzikës popullore qytetare Ismet Peja…

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës së mirëfilltë shqiptare, Ismet Peja. Lajmin e e trishtë për vdekjen e këngëtarit e bëri të ditur djali i tij, Visar Peja, në një…