“Kujdes kur çoni familjarët në Infektiv, i intubojnë dhe ‘i presin biletën’”, Silva Bino i përgjigjet Alfred Cakos: Gomarllëqe…

Një ditë më parë konspiracionisti, Alfred Cako u shpreh se të sëmurët te Spitali Infektiv infektohen qëllimisht. Kjo deklaratë e tij ka sjellë reagimin e shefes së Departamentit të Sëmundjeve…

VIDEO – Mbylli dyert pasi tre punonjës rezultuan pozitivë, ndertesa e Bashkisë Malësi e Madhe dezinfektohet nga Covid-19…

Ndertesa e Bashkisë Malësi e Madhe është përfshirë në dezinfektim të plotë. Ditën e premte u njoftua se tre punonjës të institucionit rezultuan pozitivë me Covid-19. Në një dalje për…

FOTO – Humbi betejën me Covid-19, ja kush është ish- volejbollistja e Vllaznisë…

Janë 4 persona që kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit nga COVID-19, dy prej tyre për fat të keq në një moshë relativisht të re, dy zonja 57-vjeçare…

DETAJET – Organizoi dasmë pa respektuar masat antiCovid, e pëson keq pronari i një lokali…

E pëson keq pronari i një lokali dasmash në Sukth që duhet të përballet me një hetim tashmë. Sipas burimeve zyrtare, 39-vjeçari organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim…

Shkodra përsëri me raste fatale nga Covid-19, ja sa shkon në total numri i jetëve të humbura…

Situata e COVID19 në vendin tonë vijon të jetë serioze. Vetëm në 24 orë kanë humbur jetën 4 pacientë, duke e çuar në 93 numrin e jetëve të humbura. Shkodra…

VIDEO – Ndërrojnë jetë edhe 4 pacientë me Covid-19, ja ku është rritur harta e shpërndarjes..

Katër persona kanë dërruar jetë 24 orët e fundit si pasojë e Covid- 19. Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Shendetësisë, e cila thotë se i janë shtuar listës…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e diel, 12 korrik 2020…a do ketë supriza për planet tuaja…?!

Moti do të mbetet i alternuar me diell përgjatë bregdetit dhe shtim të vranësirave në zonat malore të pasuara nga reshje shiu lokale. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim…

“Maskë edhe në rrugë dhe distancë”, Pipero me apel të fortë: Mbyllja s’është zgjidhje, nëse e vëmë që sot, për 2-3 javë…

Në një ditë me bilanc fatal të jetëve të humbura nga korona virusi në vend, me 4 jetë të shuara dhe me 93 raste të reja pozitive, mjeku infeksionist Pëllumb…

“Po vjen duke u rënduar”, biologu flet për Covid-19: Një i infektuar po infekton gjithmonë e më shumë të shëndetshëm

Situata e pandemise po vjen duke u renduar. Infektimet ditore jane rritur, po ashtu dhe humbjet e jeteve. Ka disa jave qe numri i te infektuarve ditore eshte shume me…

VIDEO – Pa rrip sigurimi në makinë dhe i jep 10 mijë lekë policit për të shmangur gjobën, 28 vjeçari e gjen “belaja”

Efektivet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, në vijim të kontrolleve të shtuara për parandalimin e aksidenteve rrugore, në funksion të patrullimeve me përzgjedhje, në zona të ndryshme të…

“Jep dëmtime të qelizave trunore…”, mjeku i njohur Pëllumb Pipero: Covid-19 nuk po sillet si virus respirator

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero deklaroi sot se koha ka treguar që Covid-19 nuk po sillet vetëm si virus respirator. Sipas tij, ne pacientet qe jane trajtuar, ka raste që…

FOTO – Talja e Lezhës është një destinacion krejtësisht për t’u zbuluar këtë sezon veror…

Tale është një emër i ri në turizmin e bregdetit, por thjesht ne emër pasi plazhet e tij të ofrojnë vertetë diçka ndryshe dhe të veçantë. Nga një zonë e…