RAPORTI – Situatë alarmante në Shqipëri, mbi 1150 të infektuar dhe 17 të tjerë humbi betejën me virusin

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet,…

FOTO – KQZ teston indentifikimin biometrik të zgjedhësve, Celibashi “voton” për skuadrat e njohura të futbollit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve zhvilloi sot një demostrim të mënyrës së identifikimit biometrik. Pajisja bën të mundur identifikimin e votuesit në kohë të shpejtë, ndërsa shmang votimin e dyfishtë. Të…

Policia e Shkodrës arreston dy persona, nga 13 shtatori i vitit të kaluar kryen një seri vjedhjesh në zonën Vau- Dejës…

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Vau i Dejës, në bashkëpunim me DVP Shkodër, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, pas një pune të mirorganizuar u finalizua operacioni…

INSTAT publikon raportin, konfirmohet rritje e fataliteteve për shkak të virusit, Shkodra ndër më të goditurat…

Pas një jave vonesë, Instituti i Statistikave ka bërë publik raportin me të dhënat e popullsisë për 3-mujorin e fundit të 2020-ës, duke vërtetuar kështu të gjitha aludimet e faktet…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë për ditën e shtunë, 20 shkurt 2021…

Moti për ditën e shtunë, 20 shkurt 2020, do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në zonën veriperëndimore. Era do të jetë me…

DOKUMENTI – Ja kur shpallet fituesi i ankandit për aksionet e KF Vllaznia sh.a., vlera fillestare është rreth 500 mijë…

Mësohet data se kur do të hapen ofertat për ankandin e shitjes së aksioneve të KF Vllaznia sh.a. Bashkia e Shkodrës, pronare e 100% të aksioneve të Shoqërisë Aksionare Vllaznia,…

Rekord i zi në 24 orët e fundit në Shqipëri, 19 persona humbin jetën nga virusi ndërsa numri i të infektuarve kalon 1000

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet,…

VIDEO – “Nuk ka mungesë vaksinash në Shkodër”, flet drejtorja e NjVKSH- së, Halili: Janë planifikuar 1100 vaksinime

“Jemi në ditën e katërt dhe procesi i vaksinimit vazhdon”, kështu është shprehur për mediat ditën e sotme Xheni Halili,  drejtore e Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor. Ajo ka shtuar…

“Më la një boshllëk të tmerrshëm…”, humbi nënën, Jozefina Topalli nxjerr foton dhe përlot me fjalët: Ishte themeli dhe kolona e shtëpisë

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, e cila humbi të ëmën pak ditë më parë, prek me fjalët dedikuar më të shtrenjtës së saj. Përmes një mesazhi në “Facebook”, shoqëruar dhe…

Djegia e “BMW-së” së sekretarit të Enkeleida Hoxhës, si ndodhi ngjarja në mes të qytetit…

Është djegur gjatë natës, në qytetin e Krujës, një makinë tip “BMW” seria 1. Mësohet se makina është në pronësi të sekretarit të gjyqtares Enkeleida Hoxha, Igli Kani. Makina ndodhej…

Policia e Shkodrës hap procesin e aplikimeve të sherbimit të Policimit Vullnetar, ja cilat janë kriteret

Policia e Shkodrës , ka hapur procesin e aplikimeve të shërbimit të Policimit Vullnetar për vitin 2021. Kriteret e pranimit në shërbimin e Policimit Vullnetar: • të jetë shtetas shqiptar;…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e premte 19 shkurt 2021…

Moti për ditën e premte, 19 shkurt 2021,  do të mbetet me mjegull në bregdet dhe përgjatë luginave në mëngjes , gjatë ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira.…