Policia e Pukës kap 57 vjeçarin nga Fushë Arrëzi, i vuri flakën pyllit duke shkrumbuar edhe një banesë…

Nga strukturat e Policisë Pukë, pasi është marrë njoftim në sallën e komandimit se kishte rënë zjàrr në një sipërfaqe pyjore, në fshatin Lumardhë, Bashkia Fushë Arrëz, menjëherë është ngritur…

“Nuk dua ta beoj ikjen tënde…”, gazetari i njohur dedikim prekës për mjekun që humbi jetën nga Covid-19

Ditën e sotme Ministria e Shendetësisë njoftoi ndarjen nga jeta te mjekut të dytë si pasojë e Covid-19. Bëhet fjalë për mjekun pukjan Hysni Shkjau, i cili nuk e fitoi…

VIDEO+EMRI – Luhatjet e energjisë elektrike i shkrumbojnë banesën, për 30 minuta digjet gjithçka…

(foto ilustrim) Një banesë është shkrumbuar gjatë natës në Pukë. Ngjarja ndodhi në lagjen “Laçaj” të këtij qyteti. Raportohet se banesa, në pronësi të Gazmend Laçit, është përfshirë e gjithë…

EMRI – Kush është 37 vjeçari nga Puka që u ekstradua sot nga Interpol Tirana, ja çfarë rëndon mbi të…

Ditën e sotme, bashkëpunimi në mes Interpol Tirana dhe homologëve, ka sjellë ekstradimin në Shqipëri të tre personave. Mes tyre është edhe një i ri nga Puka, i identifikuar me…