FOTOLAJM – Pas deklaratës për mediat, Lulzim Basha relaksohet në kafe me bashkëpunëtorët më të afërt…

Pasi iu kundërpërgjigj akuzave dhe aludimeve të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe aludimeve të kryeministrit Edi Rama, duke nënvizuar faktin se beteja e tij është kthimi i demokracisë në vend, lideri…

“Si u ndryshua batuta te filmi ‘Dora e ngrohtë'”, aktori i madh i lindur në Shkodër Mirush Kabashi, tregon peripecitë e karrierës

Mirush Kabashi mund të konsiderohet pa dyshim si një ndër aktorët e mëdhenj të plejadës së kinematografisë dhe skenave teatrale shqiptare… Rrugëtimi i tij artistik, nga korridoret e Institutit të…

“Dëshirojmë që ta kurorëzojmë dashurinë tonë përpara Zotit”, Rudina Dembacaj dhe Mark Frroku kurorëzohen edhe në kishë…

Siç e kishte lajmëruar dhe më herët, aktorja e humorit Rudina Dembjacaj, ka vendosur për ceremoninë martesore, me partnerin e saj, ish-deputetin Mark Frroku. Lajmin e ka bërë të ditur…

NGA LUIGJ MILA – Kur isha i vogël e mendoja vertetë, kur u rrita e kuptova se nuk kisha asgja të ngjashëm me nji drague…

Nji e shtyme e fundit dhe ajo formë e çuditshme ku gjindej i mbeshtjellun trupi im, duel perjashta, tue u rrukullis në shtrojën me fier të thatë, përgatit posaçe për…

FOTOLAJM – Katër kampionë të atletikës shkodrane e shqiptare bashkë në Shkodër, sa shumë tituj dhe kujtime në një tavolinë…

Nuk ka asgjë më të fortë dhe të qendrueshme se miqësia e krijuar gjatë ushtrimit të sportit. Aksioma vertetohet sërish dhe në Shkodër. Në rrjetet sociale është publikuar një foto…

FOTOLAJM – “Modest, bashkëpunues, i zoti, i ndershëm…”, deputetja Edona Bilali zbulon se kush është shefi dhe mentori i parë i saj

Ditën e sotme, Edona Bilali, deputete e zgjedhur në Qarkun Shkodër me 25 prill 2021, pritet t votbesohet nga Kuvendi në një seancë maratonë si Ministre e Mbështetjes së Sipërmarrjes…

GRIMCË QYTETI NGA DENATA RROJI – Kukullat e fëmijërisë sime…pasi i vishja moderne, i merrja ne radhë në intervistë…

Gjithmonë një fëmijë i rritun dhe një i rritun fëmijë. Kur isha fëmijë i madh, por akoma e vogël aq sa për të mendu se do jetoja përgjithmonë dhe e…

“E kam të vështirë sot të të them lamtumirë…”, deputeti i PD- së dhe ish- kryebashkiaku Hila humbet njeriun e dashur

Deputeti i zgjedhur i PD në Qarkun e Shkodrës, ish- Kryetari i Bashkisë Vau Dejes Zef Hila, ka humbur njeriun e tij të dashur.  Është ndarë nga jeta babai i…

Shuhet ikona e kinematografisë franceze Jean-Paul Belmondo, “Zhos Profesionisti” largohet nga kjo jetë..

Ka ndërruar jetë aktori i famshëm francez Jean-Paul Belmondo. Aktori i njohur gjerësisht për shqiptarët në rolin ‘Zhos Profesionisti’ ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 88-vjeçare. Ai kishte…

“Qeni nuk është miku më i mirë i njeriut”, eksperimentet përmbysin legjendën urbane për kafshën besnike…

Eksperimente të reja tregojnë se qentë nuk janë aspak mirënjohës ndaj të zotëve, por servilë. Prej kohësh dihet se qentë përfaqësojnë një mënyrë shumë të privilegjuar jetese në këtë planet.…

FOTOLAJM – “Rrënjët e familjes sime janë në male”, edhe Yuri Kim si Berisha e Meta, e pranon se është…malësore…

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka shfrytëzuar këtë ditë pushimi që të ngjisë malin e Korabit, pika më e lartë në Shqipëri. Teksa ka postuar foto në Instagram, diplomatja shkruan…

U përplas me shtyllën pasi kaloi 4 semaforë të kuq, ndërron jetë në aksident reperi i njohur…

Reperi i famshëm grek, Mad Clip ka ndërruar jetë pas një aksidenti të rëndë në Athinë të Greqisë. 34-vjeçari po kthehej nga dasma e një shoku dhe refuzoi t’i ndalonte…

Open

Close