FOTO – “Mi bëj hallall të gjitha fajet”, humbi njeriun më të dashur ditën e sotme, kantautori i njohur jep mesazhin prekës

Një mesazh mjaft prekës ai i kantautorit të mirënjohur Gjergj Leka, pas ndarjes nga jeta te nenes se tij, dirigjentes se pare shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Ajo u nda nga jeta…

“Ishte magjike, ja çfarë më tha Marku”, propozimi si në përralla në Turqi, Rudina Dembacaj rrëfen detajet

Aktorja e humorit dhe moderatorja Rudina Dembacaj është shpesh kryefjala e lajmeve rozë, e pas propozimit për martesë që ish-deputeti Mark Frroku i bëri javën e kaluar, duket se nuk…

Greta feston sot ditëlindjen, sa ja vjeç mbush “16 vjeçarja e përjetshme” muzikës shqiptare…

Sot është një ditë e veçantë për këngëtaren e njohur, Greta Koçi, sepse feston ditëlindjen. Ka qenë ajo vetë që ka njoftuar e para ndjekësit nëpërmjet një postimi në Instastory.…

“Më thave shpirtin…”, vajza e fotografit mesazh prekës për humbjen e babait: Mezi e gjetëm njeri- tjetrin…

Fotografi i njohur Arben Çeli ndërroi papritur jetë dy ditë më parë si pasojë e një ataku kardiak. Vajza e tij, Silvi Çeli ka bërë një dedikim prekës në rrjete…

Pjesë e “Vogue Italia” dhe “Milan Fashion Week”, shkodrania Arilena Ara vazhdon të ngjisë shkallët e suksesit…

Këngëtarja e njohur Arilena Ara po shënon një tjetër arritje në karrierën e saj, duke u bërë pjesë e botës së modës. Së fundmi ajo është bërë pjesë e ‘Vogue…

FOTOLAJM – Ish- deputeti i Shkodrës i bën propozim për martesë moderatores Rudina Dembacaj…

Ish-deputeti, Mark Frroku i ka propozuar për martesë moderatores së njohur Rudina Dembacajt. Propozimi surprizë ka ndodhur gjatë pushimeve të çiftit në Kapadokia, në Turqi. Ka qenë vetë Rudina që…

VIDEOLAJM – “Me Çun Lajçi i cili i jep jetë maleve…”, Eduart Grishaj na prezanton një personazh të veçantë të filmit “Sofia”

Prej disa ditësh në Malësi të Madhe, regjisori Eduart Grishaj dhe stafi i tij, kanë nisur punën për xhirimin e filmit “Sofia”. Grupi i aktorëve të përzgjedhur për këtë film…

FOTOLAJM – Çfarë e nervozoi aq shumë Arbana Osmanin, ja si reagon ndaj ndjekësve të saj në rrjete sociale…

Ditën e djeshme Arbana Osmani ka publikuar një foto nga sheshxhirmet e filmit të Eduartit, duke e shoqëruar me një përshkrim në anglisht. “Vendi i sotëm i xhirimeve është i…

“Dëshira e madhe e babit pavarësisht se e dinte ikjen e tij”, Arilena Ara: Shkova në audicione me të bardha, mbanin zi…

Mbrëmjen e së dielës, këngëtarja e njohur shqiptare Arilena Ara, njëkohësisht edhe fituese e Festivalit të 58 të Këngës ka qenë e ftuar në rubrikën “Tani mund të këndosh” me…

FOTOLAJM – Të dashuruar më shumë se kurrë, Arbana shoqëron Eduartin në xhirimet e filmit më të ri në M.Madhe

Prezantueja e njohur Arbana Osmani ka shoqëruar ditët e fundit partnerin e saj, Eduart Grishajn, me të cilin pret të bëhet nënë për herë të dytë, në projektet e tij…

Mori disa ditë më parë një makinë luksoze nga një person misterioz, sot këngëtarja e njohur u kap me patllake në çantë

Paraditen e sotme këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina u prangos në Morinë pasi në çantën e saj është gjetur jo një por dy ārmē zjarri. Këngëtarja po hynte në…

MOS E BESO PO DESHE – “Pjerini si Ronaldo”, a po braktis “Rilindjen” Spathari dhe rikthehet në rradhët e PD- së…

Një foto e publikuar në rrjetet sociale, duket se ka nisur të ngjallë reagime në qarqe politike lokale e rajonale në Shkodër dhe M.Madhe. Në mes figurave të PD-së dhe…