VIDEO – “Procesi i 25 prillit ishte një masakër elektorale”, PD kërkon përsëritjen e zgjedhjeve në 9 qarqe

Procesi i 25 prillit ishte nje masaker elektorale e orkestruar dhe zbatuar nga regjimi Rama-Doshi-Rakipi. Viktimat e kesaj masakre elektorale janë shqiptarët dhe familjet e tyre. Detyra e Partisë Demokratike…

VIDEO – Kampioni shkodran mban fjalën, Izmir Smajlaj vendos rekord kombëtar dhe personal në kërcim në gjati

Katër ditë më parë e kishte paralajmëruar dhe e mbajti fjalën. Kampioni shkodran Izmir Smajlaj, një nga krenaritë ndërkombëtare të atletikës dhe sportit shqiptar, ka thyer rekordin e kërcimit së…

VIDEO + EMRAT – “Shqiponjat” e Shkodrës iu kapën 4 mijë fara hashashi, kush janë dy të rinjtë e arrestuar

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme ndaj veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Seksionin e Hetimit të Krimeve kundër Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve,…

VIDEO – PD Vau- Dejës: “Çmenduria” e Mark Babanit, nuk njeh as kufi e as limite, 750 mln lekë vjedhja e radhës

“Çmenduria” e Mark Babanit në krye të Bashkisë Vau Dejës, nuk njeh as kufi dhe as limite! Plot 750 milion lek, është vjedhja e radhës që po gatuhet brënda kësaj…

VIDEO – Kukësi i jep leksion Vllaznisë dhe e nxjerr nga gara për titull, kuqeblutë dominojnë por nuk shënojnë

Vllaznia është mundur nga Kukësi në “Elbasan Arena”. Është një humbje e çuditshme, teksa të gjithë lojën e kanë kontrolluar kuqeblutë, duke krijuar volum loje dhe duke humbur mjaft raste…

VIDEO – “Presidenti nuk njeh asnjë vendim të Kuvendit njëpartiak”, Presidenca reagon ashpër pas ngritjes së komisionit “Meta”

Presidenca ka reaguar menjëherë pasi Kuvendi miratoi me 97 vota pro ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Kreut te Shtetit, Ilir Meta. Ne një reagim, zëdhendësi i Presidentit, Tedi…

VIDEO – “Kam anëtarësuar Shqipërinë në OKB”, deputeti i Shkodrës “pa frena”: Shyqyr doli një si Selami Jenisheri

Deputeti i opozitës së re, Selami Jenisheri, njëherësh kryetari i Partisë së Pensionistëve të Shqipërisë, ka habitur në Kuvend me deklarat e tij se ai ka anëtarësuar vendin në Organizatën…

VIDEO – Përfundon rikonstruksioni i bllokut të pallateve “Osja i Falltores” në qytetin e Shkodrës…

Përfundojnë punimet për rikosntruksionin e bllokut të pallateve “Osja i Falltores” në lagjen nr. 1 të qytetit të Shkodrës. Investimi i Bashkisë së Shkodrës me vlerë 1.9 milion lekë, ka…

VIDEO – “Po s’pate ngritur dy gishtat, s’ka një gisht”, Julian Deda mesazh kritikëve të Lulzim Bashës…

Julian Deda u është drejtuar të gjithë kritikëve të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Bsha, të cilët kanë kërkuar edhe dorëheqjen e këtij të fundit, pas humbjes së zgjedhjeve më…

VIDEO – Fillon sistemim- asfaltimi i rrugës “Xhurretaj” në Trush të Berdicës, 7 mln lekë për transformimin e saj

Në rrugën “Xhurretaj” në fshatin Trush të Berdicës, ka nisur puna për sistemim- asfaltimin e saj. Investimi i Bashkisë Shkodër me të ardhurat e veta, me vlerë 7 milion lekë,…

VIDEO – Agim Agushi thyen rekordin “Guinness” në Shkodër në veshje- zhveshje bluze me topin mbi kokë

Shkodra shënon emrin e në librin e rekordeve “Guinness”. Në sallën e Këshillit Bashkiak, Agim Agushi, kosovari i mirënjohur për rekordet e tij, ka vendosur një të ri. Ai ia…

VIDEO – “Festa e Luleve”, Bashkia e Shkodrës dhuron buqetë me aktivitete kulturore, artistike, sportive…

Festa e Luleve, 6 maji i çdo viti, është festë tradicionale prej shumë vitesh. Qyteti që i kushtoi më shumë se 150 këngë luleve, qyteti i Luleborës së famshme, e…