VIDEO – Fillimi i vitit shkollor parauniversitar, ministrja e Arsimit Evis Kushi përcjell një mesazh ndryshe…

Përmes një video-mesazhi për fillimin e vitit shkollor, Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi u është drejtuar me një urim të gjithë nxënësve. “Kënaqësia më e madhe për mua…

VIDEO – Pas Nishanit edhe Jozefina Topalli në krah të Berishës për “Foltoren”, publikon pamjet e takimit në Vlorë

Ish-nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli, ka dalë në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha në nismën e tij ‘Foltorja’, për ringritjen e Partisë Demokratike. Pasi ka përshëndetur këtë nismë, Topalli ka…

VIDEO – Historike, Florian Marku kampion bote në boks për federatën “IBF”, mund me pikë ukrainasin…

Florian Marku ia ka dalë të fitojë titullin kampion bote për federatën IBF. “Mbreti” shqiptar ka triumfuar me pikë, ndaj ukrainasit Maksim Prodan, pas plot 10 raundesh të zhvilluara. Marku…

Një histori dashurie e papërfunduar, ja pse 30 vjeçari nga Shtoji i Shkodrës plagosi në Vlorë studenten 20 vjeçare nga Berati

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me plagosjen me armë zjarri të 20 vjeçares Konstandina Zanaj. Dyshohet se 20 vjeçarja dhe autori i ngjarjes, Fadil Likaj 30 vjeç nga…

VIDEO+EMRI – “Çmendet” në Vlorë 30- vjeçari nga Shkodra, me granatë në dorë, plagos me pistoletë 20 vjeçaren nga Berati

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e pak minutave më parë të ndodhur në Vlorë ku mbeti e plagosur një vajzë. Sipas informacioneve të policisë shtetasi Fadil Likaj, 30…

VIDEO – “Kemi ekip më të mirë se Partizani, besojmë te fitorja”, Esin Hakaj thumbon ish- ekipin e tij dhe falenderon…

Vllaznia do të sfidojë nesër Partizanin në “Elbasan Arena”. Shkodranët barazuan ndaj Teutës në shtëpi, ndërsa u mposhtën në ndeshjen e parë të Kupës kundër Labërisë së Kategorisë së Dytë…

VIDEO – “Jemi më të uritur se kundërshtari për të fituar”, para ndeshjes me Partizanin Brdariç ndjesë tifozëve…

Vllaznia do të sfidojë nesër Partizanin në “Elbasan Arena”. Shkodranët barazuan ndaj Teutës në shtëpi, ndërsa u mposhtën në ndeshjen e parë të Kupës kundër Labërisë së Kategorisë së Dytë…

VIDEO – “100 padi në prokurori për mua para zgjedhjeve”, reagon kryebashkiaku Babani për “punësimet elektorale”

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani ka reaguar mjaft i revoltuar ditën e sotme në një lidhje telefonike, pasi gjykata e Shkodres vendosi të hapë hetimet për…

VIDEO – “PD nuk mund të shkojë përpara nëse njëra këmbë ka mbetur në të shkuarën”, Yuri Kim takohet me Lulzim Bashën

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim deklaroi se pavarësisht faktit që PD-ja ndodhet në një pozitë të vështirë reformimi, duke shtuar se shpreson që të dalë nga kjo rrugë më e…

VIDEO – Përfundon rikonstruksioni i rrugës “Ymer Prizreni” në lagjen 4 të qytetit të Shkodrës…

Faza e dytë e rikonstruksionit të rrugës “Ymer Prizreni” në lagjen nr. 4 të qytetit, shënon përfundimin e sistemimit urban të një zone të rëndësishme të Shkodrës, me instutucione të…

VIDEO+EMRAT – Infermieri i Spitalit të Shkodrës i furnizonte, ata e shpërndanin lëndën narkotike, policia prangos 8 persona…

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve dhe armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në informacionet e grumbulluara, pas një hetimi disamujor…

VIDEO – Fillimi i vitit të ri shkollor, Bashkia Shkodër mbështet 800 fëmijë me çanta dhe mjete shkollore…

Si në çdo fillim të vitit të ri shkollor, edhe këtë vit Bashkia Shkodër i kushton një vëmendje të veçantë fëmijëve të familjeve në nevojë. Në mjediset e Qendrës Komunitare…

Open

Close