VIDEO – Fillimi i vitit të ri shkollor, Bashkia Shkodër mbështet 800 fëmijë me çanta dhe mjete shkollore…

Si në çdo fillim të vitit të ri shkollor, edhe këtë vit Bashkia Shkodër i kushton një vëmendje të veçantë fëmijëve të familjeve në nevojë. Në mjediset e Qendrës Komunitare…

VIDEO – Edona Bilali zyrtarisht kryetare e PS- së Qarku Shkodër, prezantohet nga Damian Gjiknuri dhe Blendi Klosi…

Sekretari i përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri prezantoi në Shkodër drejtuesen politike të PS për këtë qark Edona Bilali në një mbledhje të zhvilluar me deputetët e PS, kryetarët e…

VIDEO – “Nuk ka për të patur kuvend të PD- së që shqyrton vendimet e qeverisë amerikane”, Basha i përgjigjet akuzave të Berishës

Kreu i PD-së Lulzim Basha komentoi sot deklaratat e bëra një ditë më parë nga ish-kryeministri Sali Berisha gjatë “foltores” me demokratët e Fierit. Basha tha se nuk ka për…

REAGIMI – “Kuvendi do mblidhet gjithashtu per te shpetuar PD nga pazaret e peng Bashes me Edi Ramen”, Berisha i përgjigjet kryedemokratit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të Lulzim Basha, pasi ky i fundit u zotua se nuk do të ketë mbledhje të Kuvendit apo zhvillimin e referendumeve…

VIDEO – Dy automjete përplasen në aksin Hani i Hotit- Shkodër, përfundojnë në spital 4 persona

Më datë 21.09.2021, në aksin rrugor Hani i Hotit–Shkodër, në fshatin Omaraj, automjeti tip Nissan me drejtues shtetasin D. B., është përplasur me automjetin tip Volkswagen me drejtuese shtetasen O.…

“Nuk duhej që aktiviteti të mbyllej ashtu”, pas skenave të dhunës në Kampionatin e Boksit, flet kampioni shkodran Kajoshi

Boksi dhe kampionati i zhvilluar në fundjavë në Shkodër pati me të vërtetë zhvillime të mëdha. Jo vetëm rezultatet sportive, por edhe polemikat dhe grindjet pas shpalljes kampion të Arjon…

VIDEO – “Nuk hyra si hajdut, nuk dola si hajdut”, Erion Braçe largohet nga zyra e zëvendëskryeministrit, “harron” Ramën…

Një postim të gjatë në Facebook të mbushur me falenderime dhe një video nga zyra që mbajti për më shumë se dy vite, do të bënte sot Erion Braçe. Por,…

“Komentatori më ka poshtëruar me komentet e tij”, pas sherrit në Shkodër flet boksieri i Tiranës Alban Beqiri…

Ka degjeneruar në dhunë finalja e djeshme e kampionatit kombëtar të boksit, zhvilluar në qytetin e Shkodrës. Pas ndeshjes mes Alban Beqirit të Tiranës dhe Arjon Kajoshit të Vllaznisë, fituar…

VIDEO – Një supergol i ish- futbollistit të Vllaznisë i jep pikën e parë Egnatias në Superligë duke ndalur Tiranën

Ashtu si në tri ndeshjet e tjera të Superligës, edhe mes Tiranës dhe Egnatias nuk ka fitues, madje i njëjti rezultat, 1-1. Bardheblutë nuk arrijnë dot të marrin maksimumin në…

VIDEO – “Cilat janë zonat më problematike”, pedagogu Ervis Krymbi: Shkodra gjithmonë e rrezikuar nga termetet

Katër ditë më parë tre tërmete përfshinë rajonin e Shkodrës me epiqendër në liqenin e Shkodrës në zonën e Malësisë së Madhe. Pedagogu i gjeografisë në Universitetin e Shkodrës “Luigj…

“Do t’ iu kërkoj dorëheqjen time….”, presidenti Kalivopulli njofton mbledhjen e KE të Fedetarës së Boksit pas sherrit në Shkodër

Presidenti i Federatës së Boksit, Florend Kalivopulli, ka paralajmëruar dorëheqjen nga posti që mban prej disa vitesh. Përmes një publikimi në faqen e tij zyrtare në Facebook, Kalivopulli nëvizon se…

VIDEO – “Nganjëherë në ftuboll duhet edhe fat…”, Brdariç pas barazimit me Teutën: Goli i Çobës nuk ishte off- side

Trajneri i Vllaznisë, Tomas Brdariç u pa i mërzitur në konferencën për shtyp pas ndeshjes duke u shprehur: ‘’Kjo është arsyeja pse e dashurojmë futbollin. Natyrisht që dhemb kur e…

Open

Close