VIDEO – Rruga Vukatanë- Guri i Kuq në Gurin e Zi të Shkodrës, mundësi për zhvillimin e zonës…

Rruga Vukatanë- Guri i Kuq në Njësinë Administrative Guri i Zi, është investimi i radhës i Bashkisë së Shkodrës. Punimet e fazës së parë, janë drejt përfundimit, ndërsa me buxhetin…

VIDEO – Pastrohen 113 km linear kanale kulluese në Bashkinë Shkodër për vitin 2020…

Në Bashkinë e Shkodrës punohet çdo ditë pa ndërprerje për pastrimin e kanalave kulluese. Aktualisht po punohet në fshatin Trush një Njësinë Berdicë. Është një zonë ky ndërhyrja ka qenë…

VIDEO – Kryeministri Rama u drejtohet me një video- mesazh shqiptarëve, nuk përjashton një mbyllje të dytë…

Kryeministri Edi Rama, përmes një video-mesazhi iu drejtua qytetarëve shqiptarë në lidhje me akuzat e Lulzim Bashës, për fshehjen e numrit të viktimave Covid. Në fjalën e tij ku i…

VIDEO – “Heshtja 48-orëshe shton dyshimet”, ish-deputeti i PD ka një thirrje për Prokurorinë dhe SPAK-un…

Që nga dita e enjte, kur kryetari i Partisë Demokratike denoncoi në emisionin Opinion shifrat e vërteta të vdekjeve nga COVID, Prokuroria nuk ka njoftuar asnjë veprim nga ana e…

VIDEO – Nis rehabilitimi i qendrës së Shtojit të Ri në Rrethina të Bashkisë Shkodër…

Në Shtoj i Ri në Njësinë Administrative Rrethina, ka nisur puna për rehabilitimin e qendrës së fshatit. Ka qenë vetë komuniteti i zonës, i cili përmes dëgjesave publike, ka përcaktuar…

FOTO+VIDEO – Në kuadër të aktiviteteve për 30 vjetorin e lirisë së fesë, përurohet kompleksi dhe xhamia e re e Kirasit

Paraditen e ditës së sotme, Myftinia Shkodër në bashkëpunim me Fondacionin “Mirënjohja”, në prani të shumë besimtarëve, përuruan kompleksin dhe xhaminë e re të lagjes Kiras. Në këtë përurim merrnin…

VIDEO+FOTO – Përkujtohet 30 vjetori i rihapjes së Xhamisë së Plumbit pas 23 viteve mbyllje totale nga diktatura komuniste

U fal xhumaja në përkujtim të 30 vjetorit të rihapjes së xhamisë së Plumbit. Ditën e xhuma, më 13 nëntor 2020, në përkujtim të 30 vjetorit të rihapjes së xhamisë…

VIDEO – Drejt përfundimit një tjetër investim i rëndësishëm publik në qytetin e Shkodrës…

Po shkojnë drejt përfundimit të plotë punimet për rikonstruksionin e rrugës “Ymer Prizreni” në lagjen nr. 4 të qytetit të Shkodrës. Duke patur në dy anët e saj Qendren Komunitare…

VIDEO – Vazhdojnë investimet në infrastrukturë në zonën turistike të Shirokës në Shkodër…

Në kuadër të rikonstruksionit të rrugëve të brendshme të Shirokës, aktualisht ka nisur puna për rikonstruksionin e rrugës “Ernes Koliqi”. Është një nga rrugët kryesore të kësaj zone turistike, me…

VIDEO – “Projektbuxheti i 2021- it mbi bazën e konsulimit me qytetarët”, flet kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi

Projektbuxheti i vitit 2021, konsultimi i tij me qytetarët, prioritetet dhe transferta e pakushtëzuar nga buxheti ishtetit, kanë qenë në fokus të intervistës së dhënë nga kryetarja e Bashkisë së…

VIDEO – Qendra e Zhvillimit në Shkodër në fokus, tjetër investim për klientët dhe fëmijët aty…

Qendra e Zhvillimit në Shkodër, vazhdon të jetë në fokusin e Bashkisë së Shkodrës. Javën e kaluar, u përurua atelieja e dytë për përpunimin e baltës, ndërsa sot është në…

“Humbja është shumë e madhe”, Agron Llakaj nuk mban lotët: Koço Devole nuk do vijë më në Shqipëri…

Aktori i njohur Agron Llakaj është përlotur gjatë një interviste në lidhje Skype me ABC për humbjen e madhe që pësoi arti shqiptar me ndarjen nga jeta të aktorit të…