NGA EMILIA KOLIQI – Çantat e qytetarëve, përditë po mbushen më pak, për shkak të rritjes së çmimeve…

Rritja e çmimeve në tregun shqiptar nuk ka të ndalur. Çantat e qytetarëve, përditë po mbushen më pak, për shkak të rritjes së çmimeve dhe mos përballimit të tyre me…

OPINION – Përsëritet skema e zakonshme, përplasjet politike në Shqipëri pasohen nga ato në Veriun e Kosovës…

Kush mendon se përplasja politike Basha- Berisha në PD lidhet thjesht dhe vetëm me këtë parti apo anëtarët e simpatizantët e saj, nëse nuk është naiv, është budalla. Prej 8…

VIDEO – Fillimi i vitit shkollor parauniversitar, ministrja e Arsimit Evis Kushi përcjell një mesazh ndryshe…

Përmes një video-mesazhi për fillimin e vitit shkollor, Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi u është drejtuar me një urim të gjithë nxënësve. “Kënaqësia më e madhe për mua…

Super sfida Partizani- Vllaznia, cilët do jenë arbitrat që do vendosin “drejtësi” në fushë dhe në VAR…

Ndeshja Partizani- Vllaznia eshte me e rendesishmja e javes se trete te “Abissnet Superiore” dhe pritet me interes nga te dy skuadrat qe padyshim do te tentojne fitoren. Pak minuta…

“Thuaj ‘Jo’ mësimit me turne në shkolla”, nis nga prindërit firmosja e peticionit online për Ministrinë e Arsimit…

Për shkak të masave për pandeminë Covid- 19, edhe ky vit shkollor në arsimin parauniversitar, pritet të mos zhvillohet normalisht. Sipas përcaktimeve e udhëzimeve të Ministrisë së Arsimit, për të…

“Ti nuk përfaqëson asgjë në komunitetin shqiptar në Amerikë”, pasi u shfaq në krah të Berishës, Demalia sulmon Evi Kokalarin

Shkruan në Facebook Ilir Demalia, komentator e analist i ngjarjeve politike: Evi Petrit Hoxha Kokalari Angelakis, boll abuzove me emrin e nderuar të Musine Kokalarit. Boll gënjeve me persekutimin tënd…

VIDEO – Pas Nishanit edhe Jozefina Topalli në krah të Berishës për “Foltoren”, publikon pamjet e takimit në Vlorë

Ish-nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli, ka dalë në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha në nismën e tij ‘Foltorja’, për ringritjen e Partisë Demokratike. Pasi ka përshëndetur këtë nismë, Topalli ka…

“Si e arrestuam Prek Calin, bashkë me 12 krerët e reaksionit…”, ngjarja e 14 shkurtit ’45, në arkivat sekrete të Ministrisë së Brendshme

Nga Dashnor KALOÇI Publikohet një dokument i panjohur arkivor i nxjerrë nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Brendshme në Tiranë, ku ndodhet një informacion me siglën “Tepër sekret” i…

Situata e tensionuar në veri të Kosovës, Presidentja Vjosa Osmani ndërpret vizitën në SHBA dhe kthehet në…

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën në Shtetet e Bashkuara dhe është nisur drejt Kosovës. Ndërprerja e vizitës është bërë për shkak të zhvillimeve në veri të Kosovës,…

Vllaznia kalon natën në Elbasan, trajneri Brdariç nuk ka dilema për formacionin përballë Partizanit…

Vllaznia ka mbyllur pasditen e sotme pergatitjet per ndeshjen e rradhes, ate qe do te luaje neser ndaj Partizanit. Kuqeblute kane zhvilluar stervitjen e zakonshme ne fushen sportive te Golemit…

“Serbia të tërheqë forcat e armatosura të dërguara pranë kufirit me Kosovën”, Ministria e Jashtme me deklaratë zyrtare

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës së Shqipërisë është shumë e shqetësuar për përshkallëzimin e situatës në veri të Republikës së Kosovës dhe dënon fuqimisht aktet vandale…

MOTI – Keni plane për të dielën e fundit të shtatorit, mësoni nëse ju favorizon parashikimi i sinoptikanëve, 26 shtator 2021

Moti për ditën e diel, 26 shtator 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim deri mesatare. Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi deri në…

Open

Close