“Ti nuk përfaqëson asgjë në komunitetin shqiptar në Amerikë”, pasi u shfaq në krah të Berishës, Demalia sulmon Evi Kokalarin

Shkruan në Facebook Ilir Demalia, komentator e analist i ngjarjeve politike: Evi Petrit Hoxha Kokalari Angelakis, boll abuzove me emrin e nderuar të Musine Kokalarit. Boll gënjeve me persekutimin tënd…

VIDEO – Pas Nishanit edhe Jozefina Topalli në krah të Berishës për “Foltoren”, publikon pamjet e takimit në Vlorë

Ish-nënkryetarja e PD-së Jozefina Topalli, ka dalë në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha në nismën e tij ‘Foltorja’, për ringritjen e Partisë Demokratike. Pasi ka përshëndetur këtë nismë, Topalli ka…

Pas takimit në Vlorë mësohet agjenda e takimeve të rradhës, ja kur do të jetë në Shkodër me “Foltoren” e tij Berisha…

Ditën e sotme turi i ish- kryeministrit Sali Berisha me demokratët është spostuar në Vlorë. Qindra antarë, mbështetës e simpatizantë të PD- së kanë mbushur sallën e Pallatit të Kulturës…

Vendimi i SHBA për Berishën mund të refuzohet vetëm me koston e shndërrimit të PD në një parti antiamerikanë

Dje e sapo kthyer nga Uashingtoni Ambasadorja Juri Kim trokiti në derën e Lulzim Bashes. Mesazhet e saj ishin të forta, të pazakonta , mbresëlënëse dhe shpresëdhënëse për PD e…

“Detyra e tij, të kthejë PD në 1991”, aktivistja republikane në SHBA Evi Kokalari në krah të Berishës në Vlorë…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pasur në krah sot gjatë takimit në Vlorë edhe një shqiptaro-amerikane, eksponent të Partisë Republikane amerikane, siç e prezantoi ai. Berisha tha se Evi Kokalari është…

“Partia nuk është pronë private”, flet ish- deputeti i Shkodrës Ditmir Bushati: Moskandidimi im ishte gabim, PS të reformohet…

Anëtari i Kryesisë së Partisë Socialiste, Ditmir Bushati, flet për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit, në emisionin “Kjo Javë” me Nisida Tufën, në News24. Ish-ministri Bushati u…

“Ka një përçarje të madhe”, Agron Shehaj reagon pas zbardhjes së debateve në PD: Agjenda jonë s’mund të jetë shpëtimi i karriges së kryetarit

Deputeti i Tiranës, Agron Shehaj, njëherësh ish-kandidat për kryetar të PD-së, ka reaguar për herë të parë në publik, pas publikimit të debatit me dyer të mbyllura nga Gazeta Panorama.…

DEBATI – “Ke përdor lekët për të blerë vota për kryetar”, debati i ashpër në PD në mes Bashës, Dumës dhe Shehajt…

Nga Mariglen KUME Selia blu e ka të vështirë të gjej qetësi këto kohë. Gazeta “Panorama” ka zbardhur debatin e plotë mes kryedemokratit Basha, ish-rivalit të tij, Agron Shehaj dhe nënkryetares së…

VIDEO – “100 padi në prokurori për mua para zgjedhjeve”, reagon kryebashkiaku Babani për “punësimet elektorale”

Kryetari i Bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani ka reaguar mjaft i revoltuar ditën e sotme në një lidhje telefonike, pasi gjykata e Shkodres vendosi të hapë hetimet për…

ANALIZË – Përballja Berisha- Basha në PD, në mes moralit dhe rregullave të lojës në një parti politike shqiptare

Ëashtë kthyer në kryetemë të politikës shqiptare. Thuajse është eklipsuar edhe beteja e saponisur në Kuvend pozitë- opozitë. Madje as rritja e çmimit të bukës, që sipas gjasave do të…

VIDEO – “PD nuk mund të shkojë përpara nëse njëra këmbë ka mbetur në të shkuarën”, Yuri Kim takohet me Lulzim Bashën

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim deklaroi se pavarësisht faktit që PD-ja ndodhet në një pozitë të vështirë reformimi, duke shtuar se shpreson që të dalë nga kjo rrugë më e…

FOTO – “Ndihet pritja, padurimi, besimi po dhe frika nga zhgenjimi”, deputeti Benet Beci takime në qytetin e Shkodrës…

Shkruan në Facebook deputeti i PS- së për Qarkun Shkodër: Nje kafe miqesore me miqte dhe bashkepunetoret e mi ne Shkoder nuk eshte vetem kenaqesi. Biseda te çmuara, mendime te…

Open

Close