“Hedh gurin dhe fsheh dorën”, Lulzim Basha: Rama është pas ndryshimeve kushtetuese, si i bleu deputetët…

Gjatë intervistës së tij për “Zonë e Lirë”, kryetari i PD, Lulzim Basha akúzoi kryeministrin Edi Rama si një njeri që hedh gurin dhe fsheh dorën. Sipas kreut të selisë…

Rikthimi i mundshëm i Jozefina Topallit në listat e PD-së për deputete, ja si përgjigjet Edi Paloka…

Hapja e Partisë Demokratike për përzgjedhjen e kandidatëve të mundshëm për deputetë të ardhshëm është tema e diskutimit në emisionin e sotëm “Open” në Top Channel. Nënkryetari i PD, Edi…

VIDEO – Lideri i opozitës Lulzim Basha takime me sipermarrësit e operatorët turistikë në Velipojë…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në vijim të takimeve të tij në mbarë vendin, ka qenë sot në Velipojë të Shkodrës. Ai ka takuar sipërmarrës të ndryshëm dhe operatorë…

“Do ketë parti tjetër, do lançohet në shtator”, deputeti i “opozitës së re” paralajmëron një tjetër subjekt elektoral

Deputeti i “opozitës së re”, Halit Valteri i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka bërë me dije se grupi parlamentar demokrat do të krijojë parti…

ZYRTARE – Një shkodran në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit, Kuvendi miraton kandidaturën e Metës…

Arben Shehu do të jetë kreu i ri i Kontrollit të Lartë të Shtetit. Kuvendi ka miratuar kandidaturën e Shehut me 108 vota pro, 5 kundër dhe 4 abstenim. Në…

PD Vau- Dejës “ndez motorët”, nis procesi i përzgjedhjes së kandidaturave nga vetë antarësia…

Pas daljes së vendimit e më pas udhëzimit të Partisë Demokratike për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë dhe kryetar bashkish nga vetë antarësia e saj, degët lokale kanë nisur takimet…

VIDEO – Kryeministri Rama nuk kursen ironinë e shpotinë me deputetët në sallën e Kuvendit…

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një fjalë të gjatë në seancën plenare të Kuvendit. Ai ka folur për shumë tema, duke nisur me marrëveshjen me opozitën për reformën zgjedhore, për…

“Të heqë dorë nga manovrat apo provokimet për…”, finalizohet drafti për Reformën Zgjedhore, Opozita e Bashkuar thirrje qeverisë

Sot është përmbyllur kodifikimi me konsensus i Dakordësisë së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore, duke shënuar një kontribut real të opozitës për plotësimin e 1 nga 15 kushtet për hapjen…

Presidenti Meta takohet me kreun e Kuvendit Ruçi, Presidenca tregon se për çfarë u diskutua…

Duke ripërsëritur domosdoshmërinë e bashkëpunimit ndërmjet të gjitha institucioneve me qëllim ripërtëritjen dhe bërjen funksionale sa më parë të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë, Presidenti Meta shprehu gatishmërinë e…

UDHËZIMI – “Kush kandidon për deputet, të japë dorëheqje si kryetar i PD”, ja si përgjigjet kryedemokrati i Shkodrës Amuli

Kush do që të kandidojë për deputet duhet të zhvishet nga detyra e kryetarit të degës së Partisë Demokratike në rrethe. Është ky udhëzimi i ri i selisë blu e…

Deputeti i “opozitës së re” 10 ditë larg Kuvendit, Byroja merr vendimin për Gjuzin…

Përjashtohet me 10 ditë nga Kuvendi, seancat dhe komisionet parlamentare, deputeti Kujtim Gjuzi. Vendimi eshte marre sot nga Byroja e Kuvendit, pas shqyrtimit te kerkeses se depozituar nga ana e…

Ambasadorja e SHBA- së Kim i shkon në zyrë kryetarit të Kuvendit Ruçi, ja çfarë u diskutua…

Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, priti sot Ambasadoren e ShBA, znj. Yuri Kim. Gjatë takimit u diskutua mbi ecurinë e reformës në drejtësi, të reformës zgjedhore dhe përshpejtimin e…