“Nesër Kryesia do të marrë një vendim të rëndësishëm”, ja çfarë paralajmëron kryetari i PD- së Basha…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paralajmëron se Kryesia e partisë së tij do të marrë nesër një vendim të rëndësishëm për shoqërinë dhe politikën shqiptare. Siç thekson kryedemokrati, Kryesia…

DOKUMENTI – “Arben Malavita, peshkaqen i madh…”, ish- kryeministri Berisha flet për aferën e pronave…

Ish- kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar sot në faqen zyrtare në Facebook dokumentin që sipas tij, provon regjistrimin e një prone prej 5600 m2 në Gjilekë të Vlorës…

“Keni afat deri të premten në orën 17.00…”, kryetarja e Këshillit Bashkiak Shkodër Kadia ultimatum administratës

Këshilli Bashkiak është mbledhur përsëri sot për të vijuar mbledhjen e ndërprerë disa ditë më parë për mungesë kuorumi të këshilltarëve në sallë. E paralajmëruar të nis në oërn 17.00,…

FORMULË E RE – Opozita tjetër propozim mazhorancës për riformatimin e KQZ- së…

Opozita ka propozuar formulën e tretë për mënyrën se si do të mund të bëhet zgjedhja e trupës së anëtarëve të KQZ-së re. Dy formulat e para janë rrëzuar nga…

“Basha kryeministër i vendt në 2021- in”, Berisha këshillon opozitën: Kontrakto elitë shqiptare në Europë dhe SHBA

“Lulzim Basha do të jetë kryeministër i vendit në vitin 2021”. Kështu u shpreh ish- kryeministri Sali Berisha gjatë intervistës së tij për “Çim Peka LIVE”. Sa i përket opozitës,…

“Nuk ka asgjë të përbashkët me PS- në”, ish- ministrja socialiste: Kjo mazhorancë ka dalë jashtë shinave të programit

Ish-deputetja socialiste Arta Dade thotë se mazhoranca e majtë nuk ka asnjë lidhje me atë çfarë ka qenë PS. Ajo solli në vëmendje të gjithë intelektualët e gjeneratës së saj…

DOKUMENTI – “Opozita e re” i plotëson dëshirën Ramës, depoziton në Kuvend kerkesën për ndryshimin e Kushtetutës

Kryeministri Edi Rama e paralajmëroi pasditen e sotme se në Kuvend depozitohet kërkesa për ndryshimin e Kushtetutës që i hap rrugë listave të hapura por edhe ndalimit të koalicioneve. Në…

VIDEO – “Nuk duhej të shkonte kurrë në ‘Venecia’…”, Presidenti Meta para mediave pas vendimit për “Kushtetuesen”…

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ndërsa ka komentuar opinionin e “Venecias” për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, tha se kjo çështje “nuk duhej të shkonte kurrë në Komision”. Në një konferencë…

“Kauza e 2 marsit fitoi, Kushtetuta e para”, “Venecia” i dha të drejtë për emërimet në Kushtetuese, reagon Meta

Presidenti Ilir Meta ka ripublikuar draft- opinionin e Komisionit të Venecias për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke shkruar se kauza e 2 marsit fitoi. Sipas opinionit të Venecias, Meta nuk…

“Asnjë shkélje në emërimet e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese”, Komisioni i Venecias pro presidentit Meta…

Në draftin përfundimtar mbi emërimet e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese, Komisioni i Venecias konstaton se Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vepruar drejt kur ka pezulluar procedurën e emërimit para…

VIDEO – “Kur dërgjoj deklaratat e Ramës, kam nostalgji për ish- presidentin Alia”, Presidenti Meta flet për “Zgjedhoren”…

Në daljen e tij të zakonshme për mediat këtë të premte, Presidenti Ilir Meta thotë se kur dëgjon kryeministrin Edi Rama të flasë për reformën zgjedhore, i kujtohet dhe ka…

MINUTA E FUNDIT – Rendi i ditës përçan PS Shkodër, ndërpritet mbledhja e Këshillit Bashkiak për mungesë kuorumi

Filloi me mbi 40 minuta vonesë për mungesë kuorumi minimal dhe përfundoi pas rreth 30 minutave nga nisja. Ishte ky fati i mbledhjes së rradhës së Këshillit Bashkiak në Shkodër…