OPINION – Evi Kokalari Angelakis të zbohet nga Shqipëria, të shpallet “non grata” në politikën shqiptare…

Lobi grek në Amerikë duke shfrytëzuar influencën në Partinë Republikane, kërkojnë të kapin krahët e politikës në Shqipëri. Nëpërmjet gruas së një greku Evi Kokalari- Angelakis, po përpiqen të hyjnë…

OPINION – Përsëritet skema e zakonshme, përplasjet politike në Shqipëri pasohen nga ato në Veriun e Kosovës…

Kush mendon se përplasja politike Basha- Berisha në PD lidhet thjesht dhe vetëm me këtë parti apo anëtarët e simpatizantët e saj, nëse nuk është naiv, është budalla. Prej 8…

“Ti nuk përfaqëson asgjë në komunitetin shqiptar në Amerikë”, pasi u shfaq në krah të Berishës, Demalia sulmon Evi Kokalarin

Shkruan në Facebook Ilir Demalia, komentator e analist i ngjarjeve politike: Evi Petrit Hoxha Kokalari Angelakis, boll abuzove me emrin e nderuar të Musine Kokalarit. Boll gënjeve me persekutimin tënd…

Vendimi i SHBA për Berishën mund të refuzohet vetëm me koston e shndërrimit të PD në një parti antiamerikanë

Dje e sapo kthyer nga Uashingtoni Ambasadorja Juri Kim trokiti në derën e Lulzim Bashes. Mesazhet e saj ishin të forta, të pazakonta , mbresëlënëse dhe shpresëdhënëse për PD e…

NGA MIMOZA REXHVELAJ – Libri i Visar Zhitit ditar që dëshmon vuajtjet dhe luftën për mbijetes nga ferri i diktaturës…

Në Shkodër, pranë bibliotekës “Marin Barleti” u promovua libri “Dorëshkrimet e fshehta të burgut” nga Visar Zhiti. Dy fjalë zemre nga perjetimi im tek nigjoja rrëfimin e Visarit për vuajtjet…

NGA MENTOR KIKIA – “Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë…

Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesaduket pretendent për fronin, qenka futur në luftë me të. Lufta…

OPINION NGA MIGENA LIKA – Të njoh aq sa kam arritur të njoh veten…

I veshim fjalë dhe epitete të tjerëve si të ishin rrobat më të përshtatshme për ta. Shkujdesemi kur mendojmë dhe flasim sepse harrojmë që jetojmë në një shoqëri komplekse ku…

NGA ARSEN RUSTA – Tik, nuk je e keqja më e madhe e Shqipërisë, politika të ulej në gjunjë e jargavitej…

Për Tikun! Jo vetëm si mik, si shok, e njeri që kemi shkëmbyer mendime pro e kundër. Për Tikun si kryeprokuror e sot ish- kryeprokuror i dënuar. Tik, nuk je…

Agjencia e Donacioneve ose një “vend pëllumbash” nga Rama për deputetin e munguar të Shkodrës Ilir Beqaj…

Nga Klodian TOMORRI, gazetar Shqetësimi se qeveria po krijon ministri propagande është i kotë. E gjithë qeveria, që në ditën e parë të saj, ka qenë një ministri e madhe…

NGA GENC POLLO – Pse jam për Kongresin e Jashtëzakonshëm të Partisë Demokratike…

1-Projekti i shpresës e i besimit ende në pritje Partia Demokratike e mbas 25 prillit fatkeqsisht nuk ka ende një projekt të ri besimi e shprese me të cilin mund…

OPINION NGA AMARILDO PREGAPUCA – Më munde Enver, më munde…

Jam ai djali rebel i Tiranës, ai që flokët kërkonte t’i mbante të gjata, që vishte xhinse kauboj dhe dëgjonte Beatles, Queen, Deep Purple, Scorpions. Jam ai djali që emrin…

“Kabineti Rama 3 duhet të vazhdojë të bëjë jetën e familjes Kardashian”, ironia e gazetares së njohur me Ramën

Nga Ambrozia META, gazetare Të gjithë ata që e njohin Kryeministrin e dinë që është një hedonist. Komenti viral i pastorit për deputetin e PD që ‘s’ka gjë për të…

Open

Close