Policia e Shkodrës arreston 58 vjeçarin nga lagjja “Salo Halili”, u kap në Hanin e Hotit me ushqime kontrabandë

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Hani i Hotit, në bashkëpunim me specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në DVP Shkodër, në hyrje të Republikës së…

“Rilindja urbane” e qeverisë Rama, Shkodra më e persekutuara me fonde, e 44- a nga 61 bashkitë e vendit…

Bashkia e Shkodrës është e persekutuar nga qeveria shqiptare lidhur me projektet në programin e bujshëm “Rilindja urbane”. Përfundimi është nxjerrë nga Inside Story në Top Channel, pasi janë krahasuar…

“Nga 1 tetori hyn në fuqi fasha 800 kWh”, Enti Rregullator i Energjisë nxjerr blof kryeministrin Rama…

Më 24 shtator, Enti Rregullator i Energjisë miratoi propozimin e Furnizuesit të Shërbimit Universal për aplikimin e rritjes së çmimit të energjisë elektrike për konsumin mbi 800 kWh për abonentët…

Buxheti akumulon 33 mln euro detyrime nga vendimet e gjykatave, shkak gabimet e qeverisë dhe largimet nga puna

Arbitrariteti i qeverisë në marrëdhëniet kontraktore me të tretët dhe me punonjësit e saj po i kthen vendimet e gjykatave në një kosto të madhe për buxhetin e shtetit dhe…

MINUTA E FUNDIT – Policia e Shkodrës goditjen e call center, arrestohen administratori dhe menaxherja e një kompanie…

Seksioni për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në DVP Shkodër, në bashkëpunim me Njësinë “ C” për Hetimin e Krimeve Kompjuterike në Drejtorinë Hetimore në Departamentin e Policisë Kriminale,…

Miratohet rritja e çmimit të energjisë për konsum mbi 800 kWh në muaj, ja sa do të paguajë një familje shqiptare

Bordi i Entit Eregullator të Energjisë, ERE është mbledhur këtë të premte për të diskutuar propozimin për rritjen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 tetori, për konsumin mbi 800…

“E nevojshme të mbështetën shtresat në nevojë”, deputetja e Shkodrës thirrje qeverisë duke cituar FMN- në…

Atë që opozita e ka kërkuar me ngulm gjatë gjithë periudhës së rritjes së çmimeve, e shprehu në deklaratë për shtyp, Zëvendësdrejtori i Fondit Monetar Ndërkombëtar z. Bo Li, pas…

“Të rritet fasha e konsumit të energjisë elektrike nga 800 në 1200 KW”, Meta dakord me Konfindustrinë…

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka mbështetur propozimin e Konfindustrisë për të rritur fashën e konsumit të energjisë elektrike nga 800 në 1200 KW në muaj në mënyrë…

Pritet rifillimi i reshjeve të shiut, KESH merr vendimin për hidrocentralin e Fierzës…

KESH ka vendosur të ndërpresë prodhimin e energjisë në HEC-in e Fierzës me qëllim rritjen e nivelit të ujit që pritet të ndodh me fillimin e reshjeve këtë fundjavë. Ndërprerja…

Pronarët e tyre kanë mundësi të mënjanojnë burgun duke paguar, qeveria amniston ndërtimet pa leje, hyn në fuqi vendimi

Neni 199 i Kodit penal përcakton se “Ndërtimi i paligjshëm i një objekti në tokën e vet dënohet me gjobë ose me burgim deri në një vit. Po kjo vepër,…

Qeveria “zgjidh qesen”, prezantohet paketa antikrizë, ja kush përfiton nga rritja e pagave dhe pensioneve në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot Paketën e re të Rezistencës Sociale e cila ëhstë konceptuar si një mbështetje afatmesme, që konkretizon angazhimin e qeverisë për tu siguruar qytetarëve shqiptarë një…

STATISTIKA – Velipoja me ecurinë më të mirë të sezonit turstik në Shqipëri për vitin 2022…

Operatorët turistikë të bregdetit të Velipojës, Durrësit e Golemit janë të vetmit që nuk po ankohen për ecurinë e aktivitetet këtë sezon. Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar, thotë…