NGA EMILIA KOLIQI – Çantat e qytetarëve, përditë po mbushen më pak, për shkak të rritjes së çmimeve…

Rritja e çmimeve në tregun shqiptar nuk ka të ndalur. Çantat e qytetarëve, përditë po mbushen më pak, për shkak të rritjes së çmimeve dhe mos përballimit të tyre me…

ANALIZË – Përballja Berisha- Basha në PD, në mes moralit dhe rregullave të lojës në një parti politike shqiptare

Ëashtë kthyer në kryetemë të politikës shqiptare. Thuajse është eklipsuar edhe beteja e saponisur në Kuvend pozitë- opozitë. Madje as rritja e çmimit të bukës, që sipas gjasave do të…

ANALIZA – Partia Socialiste në Shkodër duhet të rikthehet pas në kohë për të rigjetur vlerat e humbura rrugës…

Situata e Partisë Socialiste në Shkodër ka dalë në sipërfaqe por “lajm” është prej shumë vitesh. Këtë e dinë shumë mirë vetë socialistët shkodranë por edhe gazetarët për shkak të…

NGA ARTUR ZHEJI – Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj …

Vetëm pak kohë më parë, nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë fantazistët më të mëdhenj: do të dukej surreale!…

NGA EDMOND ARIZAJ – Cilët po e shkatërrojnë familjen shqiptare…?

Jo komuniteti LGBT. Unë nuk kam asnjë ndryshim në qëndrimin ndaj ekspansionit, arrogancës dhe dhunës “së të drejtave” që ata ushtrojnë nëpërmjet mjeteve të komunikimit publik dhe masiv. Por kjo…

ANALIZA – Sa rëndësi ka vërtet SHBA për ne, për PD-në, për Shqipërinë…?

Nga Fitim ZEKTHI Që nga koha e Kongresit të Berlinit, shqiptarët e çdo moshe dhe trojet e tyre në Plavë, Guci, Hot, Grudë, Ulqin, Tivar, u vunë në një kërcënim…

ANALIZA – Ngjashmëritë dhe ndryshimet e përballjeve Nano- Majko dhe Berisha- Basha në PS dhe në PD…

Ajo që mund të konsiderohet “përplasje publike” Basha- Berisha, sjell në mendje përplasjen e vitit 1999 Nano- Majko+Meta. Ishte koha kur Nano shpalli “katharisis”- in e tij në PS, në…

ANALIZA – 100 ditët më të vështira të Bashës në krye të PD- së dhe pse ishte i pashmangshëm vendimi për Berishën…

Nga Blerti DELIJA Janë të shumtë ata që kërkojnë të gjejnë një logjikë statutore- juridike në vendimin e Lulzim Bashës për përjashtimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-…

NGA ANDI BUSHATI – Shtatë alibi të mbrojtësve të Bashës kundër Berishës…

Që në ditën që Lulzim Basha vendosi personalisht të përjashtonte Sali Berishën, mbrojtësit e tij publikë kanë servirur një sërë argumentash që e përligjin këtë akt. Nisur nga fakti se…

ANALIZA – Rrugët për të larguar Berishën dhe a di Basha diçka që mbase nuk e dinë akoma PD e demokratët…

Çdokush ka një opinion për Sali Berishën. Nga 1990- a e këtej, ai ka patur një ndikim të drejtpërdrejtë në jetët e atyre që jetojnë në Shqipëri por edhe atyre…

ANALIZA – Largimi i Berishës për ti hapur krahun dikujt apo ndonjë marrëveshjeje të mundshme, hipoteza e ditëlindjes rrëzohet pa u ngritur

Në fakt gazeta që sot i është rikthyer “falsifikimit” të ditëlindjes së ish- kryeministrit Sali Berisha, e ka trajtuar këtë temë disa herë. Për herë të fundit, me 26 maj…

ANALIZA NGA ARTUR ZHEJI – Mali i Zi, Edi Rama Gri dhe Albini i Kuq…!

“Open Ballkan”, u gjunjëzua në Mal të Zi. Sulmi serb aty, me teshat e priftërinjve ortodoksë të organizuar në detashmente sulmi, politike dhe quasi paramilitare, e mbushën më kakërdhija minjsh,…

Open

Close