VIDEO – Lajm i mirë, nis kthimi i fëmijëve shqiptarë nga kampi Al- Hol në Siri, Gjysmëhëna e Kuqe siriane nxjerr pamjet

Nis riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga kampi Al-Hol në Siri. Bëhet fjalë për një bashkëpunim humanitar që do të kthejë në familjet e tyre fëmijët e mbetur në Siri. Gjysmëhëna…

VIDEO – 688 gjoba për mosmbajtje maske në publik, Policia e Shtetit vjel edhe 20 mln lekë për arkën e shtetit

Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar edhe 556 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse. Për këtë arsye, secili prej tyre është ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000…

VIDEO – Rruga “Myzyraj” në Dobraç të Shkodrës drejt përfundimit të rikonstruksionit të plotë të saj…

Ka nisur puna per rikonstruksionin e rruges “Myzyraj” ne Dobrac te Njesise Administrative Rrethina, faza e dyte. Do te rikonstruktohet ne nje gjatesi 470 meter linear, fale nje fondi mbi…

VIDEO – Investimi në rrugën Rragam- Sheldi, e kthen këtë zonë në Gurin e Zi edhe në atraksion turistik…

Drejt përfundimit rikonstruksioni i plotë i rrugës Rragam- Sheldi në Njësinë Administrative Guri i zi në Bashkinë e Shkodrës. Puna për Lotin III të kësaj rruge, vazhdon me ritme të…

VIDEO – Roma i falet Marash Kumbullës, mbrojtësi kuqezi i jep fitoren në Europa Ligë ekipit italian…

Roma i falet sot mbrojtësit kuqezi Marash Kumbullës. Futbollisti i Kombëtares sonë siguroi fitoren e parë të verdhekuqve në Europë duke shënuar golin e dytë dhe vendimtar ndaj Jong Boys-…

VIDEO – Bashkia e Shkodrës vazhdon promovimin e njësive administrative, “Vizitoni Gurin e Zi”…

Bashkia Shkodër, në vazhdim të aktiviteteve promovuese që zhvillon në të gjithë territorin, ka organizuar aktivitetin e rradhës për promovimin e vlerave, resurseve dhe produkteve pranë Njësisë Administrative Guri i…

VIDEO – Mosmbajtja e maskave, policia me “dorë të hekurt”, 23 milion lekë gjoba dhe 22 të shoqëruar në komisariat

Gjatë 24 orëve të fundit: 769 masa administrative për qytetarët që janë konstatuar pa maska mbrojtëse. Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e…

VIDEO – Atentati në tentativë ndaj bisnesmenit, policia vë në pranga dy autorët…

Strukturat hetimore të Komisariatit të Policisë Nr. 2 në Tiranë, menjëherë pas marrjes së kallëzimit nga shtetasi A. Dh., i cili ka treguar se mbrëmjen e datës 15.10.2020, në rrugën…

VIDEO – Punësohen në punë publike 214 persona në 8 njesi administrative të Bashkisë së Shkodrës…

Shkruan në Facebook kryetarja e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi: Kënaqësi e veçantë të prisja në Dajç ambasadorin e Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë z. Peter Zingraf. Vizita e…

VIDEO – Ndotje masive në liqenin e HEC- it të Komanit, gazetari publikon videon që tregon gjendjen e rëndë…

Ndotje masive është krijuar në një pjesë të liqenit të Komanit në Markaj të Tropojës. Siç shihet dhe nga pamjet, mbetje të shumta urbane dhe jo vetëm që sjellin lumenjtë…

VIDEO – Lind eventi “Festa e Geshtenjës” që synon promovimin e vlerave të zonës së Shllakut…

Në Njësinë Administrative të Shllakut, pjesë e Bashkisë Vau- Dejës, është organizuar këtë fundjavë “Festa e Geshtenjës”. Është vetëm fillimi i një tradite, e cila sipas organizatorit të eventit Mark…

VIDEO – Policia “bën namin” me gjobat për mosmbajtje maskash, mbi 20 milion lekë në vetëm 24 orë…

Në të gjithë vendin, kontrolle për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet…