VIDEO – “O Mark ta hëngsha…”, nuk përmahet Dembacaj, ndërsa Marku: Do i postosh këto gjëra, ke lujt mendsh

Rudina Dembacaj, ka publikuar një video nga udhëtimi me partnerin e saj, Mark Frroku, në Turqi. Në videon që detajon udhëtimin disa ditor, Rudina, gjatë një darke romantike, dëgjohet kur…

Flet Elhaida Dani, zbulon edhe super investimin e bërë në Trieste…ndërsa për jetën sensimentale…

E kush nuk e do Elhaida Danin apo kë nuk e ka marrë malli?! Prej kohësh, këngëtarja shqiptare jeton jashtë vendit, në Itali, ku jeta e saj artistike ka marrë…

Mbyllet pa u mbushur muaji restoranti i Nusret Gokce, kuzhinierit që “hedh kripën në mënyrë të veçantë”…

Me origjinë nga Turqia, Nusret Gokce është ndoshta kuzhinieri më i famshëm në botë, sidomos për mënyrën e shpërndarjes së kripës në ushqime. Muajin që shkoi, ai çeli restorantin më…

FOTO – “Mi bëj hallall të gjitha fajet”, humbi njeriun më të dashur ditën e sotme, kantautori i njohur jep mesazhin prekës

Një mesazh mjaft prekës ai i kantautorit të mirënjohur Gjergj Leka, pas ndarjes nga jeta te nenes se tij, dirigjentes se pare shqiptare, Rozmari Jorganxhi. Ajo u nda nga jeta…

“Ishte magjike, ja çfarë më tha Marku”, propozimi si në përralla në Turqi, Rudina Dembacaj rrëfen detajet

Aktorja e humorit dhe moderatorja Rudina Dembacaj është shpesh kryefjala e lajmeve rozë, e pas propozimit për martesë që ish-deputeti Mark Frroku i bëri javën e kaluar, duket se nuk…

Greta feston sot ditëlindjen, sa ja vjeç mbush “16 vjeçarja e përjetshme” muzikës shqiptare…

Sot është një ditë e veçantë për këngëtaren e njohur, Greta Koçi, sepse feston ditëlindjen. Ka qenë ajo vetë që ka njoftuar e para ndjekësit nëpërmjet një postimi në Instastory.…

“Më thave shpirtin…”, vajza e fotografit mesazh prekës për humbjen e babait: Mezi e gjetëm njeri- tjetrin…

Fotografi i njohur Arben Çeli ndërroi papritur jetë dy ditë më parë si pasojë e një ataku kardiak. Vajza e tij, Silvi Çeli ka bërë një dedikim prekës në rrjete…

Pjesë e “Vogue Italia” dhe “Milan Fashion Week”, shkodrania Arilena Ara vazhdon të ngjisë shkallët e suksesit…

Këngëtarja e njohur Arilena Ara po shënon një tjetër arritje në karrierën e saj, duke u bërë pjesë e botës së modës. Së fundmi ajo është bërë pjesë e ‘Vogue…

FOTOLAJM – Ish- deputeti i Shkodrës i bën propozim për martesë moderatores Rudina Dembacaj…

Ish-deputeti, Mark Frroku i ka propozuar për martesë moderatores së njohur Rudina Dembacajt. Propozimi surprizë ka ndodhur gjatë pushimeve të çiftit në Kapadokia, në Turqi. Ka qenë vetë Rudina që…

VIDEOLAJM – “Me Çun Lajçi i cili i jep jetë maleve…”, Eduart Grishaj na prezanton një personazh të veçantë të filmit “Sofia”

Prej disa ditësh në Malësi të Madhe, regjisori Eduart Grishaj dhe stafi i tij, kanë nisur punën për xhirimin e filmit “Sofia”. Grupi i aktorëve të përzgjedhur për këtë film…

FOTOLAJM – Çfarë e nervozoi aq shumë Arbana Osmanin, ja si reagon ndaj ndjekësve të saj në rrjete sociale…

Ditën e djeshme Arbana Osmani ka publikuar një foto nga sheshxhirmet e filmit të Eduartit, duke e shoqëruar me një përshkrim në anglisht. “Vendi i sotëm i xhirimeve është i…

“Dëshira e madhe e babit pavarësisht se e dinte ikjen e tij”, Arilena Ara: Shkova në audicione me të bardha, mbanin zi…

Mbrëmjen e së dielës, këngëtarja e njohur shqiptare Arilena Ara, njëkohësisht edhe fituese e Festivalit të 58 të Këngës ka qenë e ftuar në rubrikën “Tani mund të këndosh” me…