Përsëri një jetë e humbur nga Covid-19 në Shkodër, ja sa shkon numri në total…

Kater paciente kane humbur jeten ne Infektiv, pa mundur te fitojne dot betejen me semundjen e rende. Lajmin e ka njoftuar sot Ministria e Shendetesie, duke bere me dije se…

MINUTA E FUNDIT – Situatë e rëndë pandemie në Shqipëri, humbin jetën 4 persona, 93 raste të reja pozitive në 24 orë…

4 persona kanë humbur jetën në Infektiv, pasi ishin prekur nga COVID-19. Po ashtu mësohet se 93 raste janë regjistruar pozitiv me koronavirus. NJOFTIMI I PLOTE I MINISTRISE Ministria e…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shrkuajnë gazetat e përditshme shqiptare, për ditën e shtunë, 11 korrik 2020

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

“Eksperti u bë drejtor dhe…”, historia e shkodranit me “drejtësinë”, fiton gjyqin për pronën, gjykata i zhduk dokumentet

Një qytetar nga Shkodra ka një ndërtesë plus truall që ia kanë uzurpuar. Gjon Shkambi i është drejtuar gjykatës, ku ka fituar në shkallën e parë, ndërsa Apeli ia ka…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e shtunë, 11 korrik 2020…a do të ketë surpriza…?!

Sipas IGJEUM, parashikimi i motit mbi vendin tonë për ditën e shtunë, 11 korrik 2020, do të paraqitet si më poshtë: Temperaturat Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të…

FOTO – A i’u kujtohet adoleshenti shkodran që ishte në koma…sot feston ditëlindjen, Elvis Naçi publikon fotot..

Musa Baculi, i riu shkodran i cili preku zemrat e të gjithëve me historinë e tij, ka festuar sot 17-vjetorin e lindjes. Lajmi është bërë i ditur nga Elvis Naçi,…

“Hetim se si doli nga arkiva dosja e Martin Camaj”, kryetarja e AIDSSH Gentiana Sula ngre komision verifikimi

Pas intervistës në News24 e “BalkanWeb” të studiuesit Ardian Ndreca që denoncoi publikisht daljen e dosjes së Martin Camajt në mënyrë të paligjshme, Kryetarja e Autoritetit për Informimin për Dosjet…

FOTO – Promovimi i të drejtave të pronësisë industriale në bisneset e zonës së Lezhës…

Përfaqësuesit e Drejtorisë së Përgjithshme të Pronësisë Industriale patën një takim në qytetin e Lezhës, për promovimin e të drejtave të pronësisë industriale pranë bizneseve lokale të këtij qyteti. Takimi…

“Po bashkëjeton me ne dhe vazhdon të jetë i rrezikshëm”, inxhinieri i pajisjeve respiratore në spitalet Covid, jep alarmin…

“Njeriu lufton për jetën e tij…Shpresa është ajo që vdès e fundit. Kjo është pikërisht ajo që kanë përjetuar shumë pacientë në këtë kohë pandemie dhe që vazhdojnë të përjetojnë…

FOTO – Çdo centimetër e pastruar dhe e gatshme për pushuesit në Shengjin…

Çdo centimetër e pastruar dhe e gatshme për pushuesit në Shengjin. Bashkia e Lezhës po i kushton vëmendje të gjithë plazheve të saj për largimin e mbeturinave si dhe heqjen…

I shtati drejtor në 10 muajt e fundit, ikën edhe drejtori i rradhës i hipotekës problematike…

Nuk ka qetesi ne Kadastren e Vlores. Sot ka dhene dorëheqjen edhe drejtori i shtate i institucionit te rendesishem, ku kreret levizin ende pa i hyre mbare detyres. Drejtori i…

Covid-19 futet edhe në Gjykatën e Posaçme, infektohet ktryetari shkodran i saj…

Covid-19 ka prekur edhe organet e drejtësisë. Një gjyqtar ka rezultuar pozitiv me korona virus. Mësohet se është infektuar kreu i Gjykatës së Posaçme, Sandër Simoni. Gjatë 24 orëve të…