FOTO – Drejt përfundimit rruga Linaj-Lepurosh-Egç, kryebashkiaku i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj inspekton punimet

Kryebashkiaku i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj ka inspektuar punimet që po kryhen në aksin rrugor Linaj-Lepurosh-Egç. Është një investim i cili e kthen këtë zonë në atraksion turistik edhe…

Kryebashkiaku Marinaj takohet me kryetarin e Shoqatës Panshqiptare “Vatra” në Toronto të Kanadasë Tony Sufaj

Kryebashkiaku i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj ka zhvilluar sot një takim me kryetarin e Shoqatës Panshqiptare “Vatra”në Toronto, Kanada  Tony Sufaj. Në këtë takim u diskutua fryma e bashkëpunimit…

Bashkia Malësi e Madhe organizon dëgjesë publike për projektbuxhetin 2022- 2024, interesim i ulët i qytetarëve

Siç kishte njoftuar më herët përmes rrjeteve sociale, Bashkia Malësi e Madhe ka organizuar ditën e sotme dëgjesën publike për “Projekt Buxhetin afatmesëm 2022-2024”. Në një publikim në faqen zyrtare…

FOTO – Nderohen me titullin “Qytetar Nderi” 5 personalitete nga Malësia e Madhe me kontribute të spikatura

Kryebashkiaku i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj ka nderuar sot me titullin “Qytetar Nderi” pas vdekjes: Molla Mehmet Duka me motivacionin: “Për kontributin e dhënë në jetën social-politike të Malësisë…

“Ankesa, paqartësi apo probleme për marrjen e sherbimeve…”, kryebashkiaku Marinaj publikon numrin personal për komunikim me malësorët

Nga dita e sotme banorët e Bashkisë Malësi e Madhe kanë mundësi të komunikojnë direkt me kryetarin  Tonin Marinaj lidhur me sherbimet që ofron qeverisja vendore. Vetëm para pak minutave,…

Bashkia Malësi e Madhe vazhdon traditën, “Festa e Reçit” organizohet me 29 gusht 2021…

“Festa e Reçit” është një traditë e konsolidusr prej dekadash në Malësinë e Madhe. Para vitit 1990, kjo festë organizohej me të gjithë pompozitetin e kohës, me pjesëmarrje edhe nga…

FOTO – Malësia e Madhe i jep jetë eventit të ri “Dita e emigrantit”, nga 2022-i do të jetë traditë e përvitshme

Malësia e Madhe është një nga trevat ku historikisht, ka patur një numër të lartë emigrantësh në vende të ndryshme të botës. Edhe para vitit 1990, përmes “arratisjes” siç quhej…

FOTO – Malësia e Madhe kurorëzon “Miss Bjeshka 2021”, rikthehet eventi “Logu i Bjeshkëve”…

Pas një viti ndërprerje për shkak të pandemisë Covid- 19, Malësia e Madhe i është rikthyer traditës së “Logut të Bjeshkëve”. Paraditen  e sotme, qindra makina i janë drejtuar Qafës…

Rreziku i zjarreve nga temperaturat e larta, Bashkia Malësi e Madhe kërkon bashkëpunimin e banorëve…

Sipas IGJEUM (Instituti i Gjeoshkences, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit) gjatë kësaj jave Shqipëria do të përballet me temperatura shumë të larta mbi 41° C. Bashkia Malësi e Madhe ju bën…

FOTO – Konteinerët bosh dhe mbetjet urbane përtokë, fenomeni duhet të marrë fund në Malësi të Madhe…

Pastrimi i territorit nga mbetjet urbane, është një nga sherbimet kryesore që ofron qeverisja vendore. Përmes vendosjes së konteinerëve (kazanëve), u krijohet mundësia të gjithë qytetarëve që ti depozitojnë ato…

FOTO – Formësohet ideja e haphes së një qendre sociale në Malësinë e Madhe, kryebashkiaku Marinaj takon donatorët…

Kryetari i Bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj ka zhvilluar një takim me presidentin e shoqatës “Auser Onlus Molfeta” Sebastiano Gadaleta, me përfaqësuesen e shoqatave “Rotary Molffeta” & “Rotaract Molffeta”…

FOTO – Mbarëvajtja dhe garantimi i sezonit turistik në Malësi të Madhe, takim koordinues mes institucioneve…

Kryetari i Bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj dhe Prefektja e Qarkut Shkodër Majlinda Angoni kanë zhvilluar një takim me përgjegjësit e drejtorive dhe institucioneve në Malësi të Madhe për…