FOTO+EMRI – Me 8 korrik do të festonte përvjetorin e njezetë të lindjes, si humbi jetën i riu me origjinë nga Lezha në Itali…

Historitë në Instagram dokumentojnë momentet para fatalitetit. Së pari Sheshi Colosseum, pastaj mbrëmja me miqtë, një shëtitje në Piazza del Popolo me makinë dhe një sanduiç me mikun e tij,…

FOTO – Kush është 45 vjeçari nga Kopliku i àrrèstuar nga policia italiane, ja çfarë rëndon mbi të…

Ka rënë në prángàt e policisë në Itali një shtetas shqiptar nga Kopliku i M. Madhe, pjesë e organizatës máfiòze Ndrànghétà. Kàrábinierët e Como e vunë në prángà pasi në…

EMRI – I riu nga M.Madhe dënòhet me 20 muaj búrg, para gjykatës tha se punonte me “mall jeshil” për të shlyer një borxh

Një burrë shqiptar që drejtoi një fermë kánàbisi me një vlerë prej 64.800 paund për të paguar borxhin ndaj shqiptarëve u búrgòs për 20 muaj. Alfons Çelaj, 29 vjeç, me…

FOTO+EMRI – Kush është shqiptari 46 vjeçar që humbi jetën në Itali në ditën e lindjes së tij…

Një aksident fatal i ka marrë jetën mëngjesin e sotëm një shqiptari, banues në Rosolina të Italisë. 46 vjecari Sokol Keci humbi jetën pikërisht në ditën e tij të lindjes.…

Bie nga 18 metra lartësi në kantierin ku punonte, humb jetën në Itali punëtori 48 vjeçar shqiptar…

Një shqiptar 48-vjeçar humbi jetën këtë mëngjes në një aksident në punë. Ngjàrjá e rëndë ka ndodhur rreth orës 12 të drekës në Scandicci (Firence). Sipas asaj që raportojnë mediat…

FOTO – Aksident fatal në Greqi, dy punëtorë i zë poshtë zetori, njeri prej tyre shqiptar 38 vjeçar, baba i dy fëmijëve…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Modio të Komunës së Amfikleia – Elatia, në Greqi. Dy punëtorë, një bullgar 45 vjec dhe një shqiptar 38 vjeç, baba i dy…