FOTO+ EMRAT – Fermë hâshâshi me vlerë mbi 800 mijë paund, dënohen shqiptarët në Angli, mes tyre shkodran…

Një fermë e madhe kânâbisi me vlerë deri në 825,000 paund u zbulua nga policia, ndërsa për të kujdeseshin tre burra shqiptarë që ishin në Mbretërinë e Bashkuar në mënyrë…

“Është mbi 50 numri i shqiptarëve që humbën jetën në SHBA”, ambasadorja e Shqipërisë flet edhe për amanetin e tyre…

Pavarësisht se Covid-19 ka filluar të humbasë fuqinë vepruese për këtë sezon, për disa anëtarë të komunitetit shqiptaro-amerikan, të cilët Amerikën e kanë parë gjithmonë si tokën e lirisë dhe…

EMRI+FOTO – Aksidenti fatal në punë i merr jetën shqiptarit 29 vjeçar në Itali, mjet i kompanisë ku punonte…

Një 29 vjeçar shqiptar humbi jetën në një aksident të rëndë në punë në Livorno. Mediat italiane shkruajnë se i riu Romario Spaneshi, ndërroi jetë pasi u shtyp nga vinçi…

“Dola për cigare, bleva një “Gërvish e fito” me 5 euro”, fati i 27 vjeçarit shkodran të bllokuar në Francë, ja sa fitoi…

Një 27 vjeçar nga Shkodra i cili prej muajsh ka mbetur në Francë prej mbylljes së kufijve më në fund ka mundur të presë biletën e rikthimit në atdhe. Por…

Festë me birra dhe muzikë në hotel, 30 mjekët shqiptarë gjobiten me 500 euro një ditë para kthimit në Shqipëri…

Ekipi prej 30 mjekësh dhe infermierësh shqiptarë kanë përfunduar misionin e tyre një mujor në Itali, ku ndihmuan në spitale për të luftuar korona virusin. Siç raportojnë mediet italiane, ekipi…

108 vjetori i Federatës Pan Shqiptare “Vatra” në SHBA, kryetari Berisha përcjell mesazhin prekës…

Kryetari i Federatës Pan Shqiptare në SHBA “Vatra”, Elmi Berisha, uron 108-vjetorin e shoqatës që ai drejton, me një mesazh prekës nga Amerika. Berisha kujton disa nga veprat e mëdha…