E RËNDË – Trupi i pajetë i një të riu shqiptar gjendet buzë rrugës, dyshimet e para të policisë italiane…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, aty ku raportohet se një shqiptar është gjetur pa shenja jetë buzë rrugës. Sipas mediave vendase ai është vr.a.rë me th.i.kë. Trupi…

E RËNDË – Do të mbushte sot dy muaj në këtë botë, por vogëlushi shqiptar humb jetën në Itali nga airbag-u i makinës…

Tragjedi per nje familje shqiptare ne Itali. Teksa udhetonin me makine, tre automjete perfshire te tyren jane perplasur dhe hapja e airbagut i ka marre jeten foshnjes se tyre vetem…

Humbi jetën në aksidentin fatal në SHBA, kush është 24 vjeçari nga Malësia e Madhe…

Një 24-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Michigan, SHBA, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, ndërsa viktima është identifikuar si Aleksander Veshtaj. Njoftimin për…

EMRI+FOTO – Humb jetën në Itali 52 vjeçarja shqiptare nënë e dy fëmijëve, u përplas nga makina teksa lëvizte me biçikletë

Një aksident fatal në orët e para të mëngjesit të djeshëm në provincën e Trevisos, i ka marrë jetën një shqiptareje. Mediat italiane shkruajnë se viktima është 52 vjeçarja Diturie…

E RËNDË – Ra të flinte pas vizitës në spital, në mengjes prindërit e gjejnë të pajetë 17 vjeçaren shqiptare në Itali

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë të shtunë në Montefiascone, në provincën e Viterbo të Italisë, ku një vajzë me origjinë shqiptare, e quajtur Aurora Grazini, vetëm shtatëmbëdhjetë vjeç, u…

“Jemi për të festuar Shën Valentinin në Greqi”, çifti shqiptar vihet në pranga pasi iu kap në makinë 15 kile “mall”…

Një çift shqiptar, burrë e grua shqiptarë janë kapur dje në Greqi me 15 kg ma.r.ijuanë. Aksioni i policisë greke është zhvilluar në Asproklisi, pranë kufirit greko-shqiptar. Policia ka ndaluar…

EMRI+FOTO – 25 vjeçari shqiptar humb jetën në vend pasi makina përplaset me kamionin, lë pas dy fëmijë jetimë

Një aksident mëngjesin e sotëm ishte fatal për një të ri shqiptar. Personiqë humbi jetën është 25 vjeçari Endri Zaimi, banues me gruan dhe fëmijët e tij të vegjël në…

EMRI – Kontrolli rutinë i zbuloi në makinë 2 kile “pluhur të bardhë”, kush është 32 vjeçari i arrestuar nga policia në Itali

Karabinierët italianë kanë arrestuar një shqiptar, pasi u kap me 2 kilogramë ko.k.ainë në makinë. Shqiptari i prangosur është Taulant Mani, 32 vjeç, ndërsa arrestimi i tij ka ndodhur në…

“300 azilkërkues me familje vetëm për muajin janar”, Berisha publikon denoncimin e “refugjatit dixhital” në Suedi

Rikthehet vrullshëm fenomeni i azikërkimit tek shqiptarët me fillimin e vitit 2020. Të paktën nga ajo që ka publikuar në faqen e tij në Facebook ish- kryeministri Berisha. Duke iu…

FOTOLAJM – Pas stadiumeve shqiptare “Rama ik” shfaqet edhe në derbin Inter- Milan në Itali…

Sikur të mos mjaftonin rastet e përsëritura në stadiumet shqiptare, “Rama ik” tashmë shfaqet edhe në derbin e Milanos mes Interit dhe Milanit. Pas Tiranës, Shkodrës, Vlorës dhe Korçës, revolta…

Policia greke “luftë” me tre shqiptarët, dy prej tyre përfundojnë në spital- një i tretë hidhet nga shkëmbi…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e kësaj të shtune në Korinth të Greqisë, ku tre hajdutë shqiptarë janë përplasur me ar.m.ë zjarri me forcat e policisë. Si pasojë…

EMRI – Sapo kishte mbaruar provimin, “Artisti” shqiptar arrestohet në Itali për trafik “malli”…

Mediat italiane informojnë se në Akademinë e Artit në Brera është arrestuar 46 vjeçari shqiptar Qani Kelolli nga Berati. Prej një viti ishte në kërkim nga autoritetet shqiptare i dënuar…