ANALIZË NGA ALFONS GRISHAJ – Lider dhe jo më idhull…

Nga Alfons GRISHAJ, për “Dielli” 1-Në kohën tonë, lideri modern është misionar dhe jo idhull klasik, sepse koha nuk ia lejon një shkapërcim të tillë, nga lider misionar në idhull…

EMRAT – 36 grabitje me vlerë mbi 200 mijë euro për tre javë, kush janë 4 shqiptarët e bandës në Itali

Këtë herë, për të siguruar që të gjithë anëtarët e bandës të futen në burg, nuk ishte nevoja për një ndjekje të gjatë nga Polverigi në Ankona, e cila u…

EMRI – Po përgjohej për grabitje, 26 vjeçari shqiptar me origjinë nga Shkodra trafikonte “mall” nga Sllovenia në Itali

Ndërsa hetuesit po zhvillonin përgjime për të mposhtur një bandë hajdutësh midis shtatorit 2017 dhe marsit 2018, ranë në gjurmët edhe të trafikut të drøgēs. Tetë grabitje u regjistruan atëherë…

FOTO+EMRI – Ja kush është shqiptari 40 vjeçar që u ekzekutua në Islandë në prag të derës së shtëpisë së tij…

Ky është 40- vjeçari me origjinë shqiptare që u ekzekutua natën e së shtunës së shkuar në Rauðagerði të Islandës. Mediat vendase bëjnë me dije se ai është Armando Beqiri…

E RËNDË – La pas gruan shtatzënë dhe një fëmijët të mitur, shqiptari ekzektohet në Islandë…

Një shqiptar është qëlluar me armë zjarri, mbrëmjen e së shtunës, në zonën Rauðagerði, të Reykjavík, Islandë. Një burrë rreth të dyzetave është arrestuar dhe u paraqit para Gjykatës së…

Është bashkëkombas dhe bashkëjetuesi i saj, autori i masakrimit të 47 vjeçares në Itali, ndalohet nga policia

Është ndaluar autori i dyshuar i vrasjes së Luljeta Heshta, gruaja 47 vjeçare e maskaruar me thikë të dielën në Pedriano të San Giuliano Milanese në Itali. Fatkeqësisht duhet të…

FOTO+EMRI – Kush është shqiptarja 47 vjeçare që u masakrua mesditën e sotme në Itali…

Ndjekje në këmbë me makinat dy hapa larg. Goditja e dhënë me thikë me forcë dhe mllef. Alarmi i dhënë nga kalimtarët dhe nisja drejt spitalit, fatkeqësisht e kotë. E…

“Edhe duke humb shkohet drejt titullit kampion”, nga Belgjika Ilir Kepa i jep zemër Vllaznisë…

Vllaznia është mundur sonte në shtëpi nga ekipi i Laçit. Është humbja e tretë në Superligën e sivjetshme dhe dy ia ka shkaktuar pikërisht Laçi. Janë të shumtë ata që…

EMRI – Shqiptari mashtron investitorët duke u grabitur 19 mln USD, por paratë nuk i gëzon dot sepse…

Ish-ekzekutivi i pasurive të patundshme komerciale në zonën e Detroit u akuzua nga Prokurorët federalë të enjten për mashtrim të investitorëve me rreth 19 milionë dollarë, të cilat i shpenzoi…

Policia greke e dinte në burg, por shqiptari i rrezikshëm u shfaqet në një makinë luksoze me një “të fortë”…

Shqiptari Alket Rizai, i burgosur në Greqi dhe i cilësuar si mjaft i rrezikshëm për mjaft bëma të tij, por edhe për tentativën e arratisjes me helikopter nga burgu i…

FOTO – “Do ta konsumoj vetë”, shqiptarit i bllokohen në Itali 500 litra raki në bidona kontrabandë në autobuz…

Një sasi prej 500 litra raki është kapur në portin e Barit pasi mbërriti me traget nga Shqipëria. Sasia e rakisë ishte fshehur në bordin e një autobusi pa dokumentacion…

FOTO+EMRI – Kush është 29 vjeçari shqiptar që iu gjetën 100 mijë paund në makinën që ngiste…

Një burrë është vënë nën akuzë pasi më shumë se 100,000 £ u zbuluan të fshehura pas pultit të Mercedesit që ai po ngiste. Paratë u zbuluan nga oficerët e…