FOTO – Atentat në Greqi shqiptarit 37 vjeçar, dërgohet në spital në gjendje të rëndë për jetën…

Një 37- vjeçar shqiptar ka marrë një plumb në kokë në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë. Raportohet se shqiptari është dërguar me urgjencë në gjendje të…

Mbeti i paralizuar pasi ra nga 5 metra lartësi por e paraqiti si aksident rrugor, policia italiane zbardh të vertetën e shqiptarit 27 vjeçar

Historia dramatike e një punëtori të ri shqiptar që punonte në të zezë dhe tashmë ka mbetur në karrige me rrota pasi fluturoi nga pesë metra lartësi në një kantier…

FATALE – Ndjehet keq gjatë orës së mësimit, humb jetën në Itali 19 vjeçari shqiptar…

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Itali, teksa një student shqiptar ka humbur jetën. Mediet italiane raportojnë se ka ndërruar jetë 19-vjeçari shqiptar Osvaldo (Aldo) Kenga, i cili është ndjerë…

EMRI – I vëllai denoncoi zhdukjen një vit e gjysmë me vonesë, kush është shqiptari që kërkohet në Greqi…

Një hetim i kujdesshëm po bëhet nga policia greke pasi denoncimi të bërë nga një i ri shqiptar në polici për zhdukjen e vëllait të tij, i cili sipas mediave…

“Nuk do t’ju harrojmë kurrë”, përcillet në “banesën e fundit”në Itali adoleshentja me origjinë shqiptare…

“Ne jemi betuar se nuk do t’ju harrojmë kurrë. Përshëndetje Aurora 3AEC”- Kështu shkruhej në një banderolë jashtë kishës së San Flaviano në Montefiascone ku u zhvillua funerali i 16…

E RËNDË – Erdhi në Shqipëri për lamtumirën e fundit të nënës, pasi rikthehet në SHBA humb jetën shqiptari…

Një shqiptar ka humbur jetën në Nju Xhersi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai është 52 vjeçari Nuri Kaloshi, i cili teksa ishte duke drejtuar motorin e tij Kawasaki,…

Ndërroi jetë pas vizitës në spital, prokuroria italiane merr nën hetimin me akuzën e rëndë mjekun…

Prokuroria italiane ka nisur hetimet ndaj një mjeku të urgjencës së spitalit Belcolle në Itali, në lidhje me vd.e.kjen e mistershme të 16 vjeçares shqiptare Aurora Grazini. Mjeku po hetohet…

FOTO+EMRAT – Krijuan “bandën e Krishtlindjeve” dhe kryen 15 grabitje, kush janë të rinjtë shqiptarë të arrestuar në Itali

Ata e kishin bazën e tyre në periferi, nga ku niseshin për të kryer vjedhje të përsëritura në shtëpitë e qytetit, krahinës dhe gjithashtu në Viadana (Mn) në Itali. Rreth…

VIDEO – Shkatërrohet grupi i autorëve të 10 grabitjeve në Spanjë, bien në pranga katër shqiptarë…

Një grup prej 4 shqiptarësh kanë rënë në pranga e policisë spanjolle ditën e sotme, të akuzuar për vjedhje. Sipas mediave spanjolle, shqiptarët u arrestuan pas një operacioni të gjerë…

Tentuan ta grabisnin por katër shqiptarë bëjnë për spital të moshuarin italian, vihen në pranga nga policia…

Katër shqiptarë u arrestuan për grabitje ndaj një 85-vjeçari në Lignano, në mbrëmjen vonë të së enjtes. Shqiptarët aktualisht mbahen në burgun e Udine. Viktima e sulmit është shtetasi italian,…

E RËNDË – Trupi i pajetë i një të riu shqiptar gjendet buzë rrugës, dyshimet e para të policisë italiane…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, aty ku raportohet se një shqiptar është gjetur pa shenja jetë buzë rrugës. Sipas mediave vendase ai është vr.a.rë me th.i.kë. Trupi…

E RËNDË – Do të mbushte sot dy muaj në këtë botë, por vogëlushi shqiptar humb jetën në Itali nga airbag-u i makinës…

Tragjedi per nje familje shqiptare ne Itali. Teksa udhetonin me makine, tre automjete perfshire te tyren jane perplasur dhe hapja e airbagut i ka marre jeten foshnjes se tyre vetem…