FOTO – Alarm në Gjermani, një person nën kercenimin e armes ka marrë peng dy pasagjerë në një autobus…

Një alarm është dhënë nga autoritetet gjermane pasi një person i armatosur mendohet se ka marrë dy pengje në një autobus. Ngjarja ka ndodhur në autostradën A9 në Bavari. Ndërsa një…

E PABESUESHME – I shpallur prej 8 muajsh i zhdukur në Pukë, sipërmarrësi italian gjendet gjallë pas mbytjes së gomones në Itali…

“Do ta përqafoj por më pas do ti shkul veshin”. Renato Pecorelli, babai i Davide, nuk e mban vendi. Është i mallëngjyer, flet për djalin e rigjetur pas 8 muajve…

“Trump do to jetë 100% kandidat për president në 2024”, zyrtari i lartë republikan jep lajmin edhe për zëvendëspresidentin e tij…

Richard Grenell do të jetë garojë për postin e zëvendëspresidentit, kur Donald Trump të kandidojë sërish për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kështu deklaron në një postim në…

“Nëse kalohet vija e kuqe…”, zëvendëskryeministri shqiptar i Malit të Zi kërcënon me rrëzimin e qeverisë atje…

Zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, tha se nuk do të lejojë që policia malazeze të menaxhohet nga Serbia dhe paralajmëroi se nëse ministri i Brendshëm, Sergej Sekulloviq, shkarkohet,…

“Nëse kjo nuk ndodh atëherë…”, Shtëpia e Bardhë u kërkon të emëruarve nga Trump të japin dorëheqjen…

Shtëpia e Bardhë bëri të ditur të mërkurën se u ka kërkuar 18 personave të emëruar gjatë administratës Trump të japin dorëheqjen nga bordet e akademive ushtarake, duke thënë se…

Grupi i parë prej 250 afganësh mbërrin brenda javës në Shqipëri, me organizimin do të merret një anëtar i kabinetit Rama

Një grup i parë prej 250 afganësh pritet të mbërrijë në Shqipëri brenda kësaj jave. Burime diplomatike i shpjeguan Zërit të Amerikës se bëhet fjalë për përkthyes dhe bashkëpunëtorë të…

PROFIL – U arrestua nga CIA në 2010 dhe u lirua nga burgu në Pakistan pas 8 viteve, kush është presidenti i vetëshpallur i Afganistanit

Pas largimit të Presidentit të Afganistanit Ashraf Ghani, një tjetër pretendent duket se ka zënë vendin e tij. Lideri i Talebanëve në Afganistan, Mullah Abdul Ghani Bradar është vetëshpallur President…

Zhduken 2 fëmijët shqiptarë në Gjermani, nëna akuzon burrin për rrëmbim, hetimet shtrihen në Spanjë…

Dy fëmijë shqiptarë të moshës 11 dhe 10 vjeç janë shpallur të zhdukur, teksa nëna e tyre ka akuzuar babanë e fëmijëve, bashkëshortin e saj si autor të rrëmbimit. Bëhet…

VIDEO – Afganistani në duart e talebanëve, presidenti largohet nga vendi, Pallati Presidencial në duart e kryengritësve

Fati i Afganistanit tani është në duart e talebanëve, të cilët morën nën kontroll edhe Pallatin Presidencial pasi presidenti Ashraf Ghani është larguar nga vendi dhe është nisur drejt Taxhikistanit.…

“Është e vertetë…”, kryeministri Rama: Qeveria amerikane ka kërkuar strehim në Shqipëri për refugjatët afganë

HEBRENJTË, AFGANËT, SHQIPËRIA Nuk e ka shqiptaria një histori më të lavdishme për botën, se sa marrja në mbrojtje e hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Askush s’ua kërkoi gjyshërve…

“Reuters” zbulon negociatat e SHBA me Shqipërinë e Kosovën për afganët, kërkohet strehim për ata që punuan me…

“Administrata e Presidentit amerikan, Joe Biden, ka zhvilluar bisedime të fshehta me më shumë vende, sesa që ishin bërë publike, për të strehuar përkohësisht afganët që kanë punuar me forcat…

VIDEO – Po notonte në det natën, e gjeti veten të rrethuar nga rreth 50 peshkaqenë, si arriti të mbijetonte i riu…

Një burrë u gjend i rrethuar nga 50 peshkaqenë ndërsa notonte në det në Dorset. Oly Rush, 36 vjeç, i cili po synon të thyejë rekordin botëror për notin më…

Open

Close