OBSH-ja del me një paralajmërim të ri për pandeminë e korona virusit, ja çfarë thotë se ka konstatuar…

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka shpërndarë një tjetër paralajmërim, duke thënë se pandemia e korona virusit është duke u zgjeruar më shpejt se cdo rast tjeter, qe prej kohes…

“Duam t’i mbyllim, sa më shpejt të jetë e mundur…”, Erdogan del me paralajmërimin e fortë për rrjetet sociale…

Turqia do të përgatisë një projekt-ligj për të kontrolluar platformat e mediave sociale ose për t’i mbyllur ato, njoftoi presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Ai tha se familja e tij…

Kroacia heq vetizolimin 14 ditor për vendet e Ballkanit, Shqipëria sërish e përjashtuar…

Kroacia ka hequr masën e vetizolimit 14 ditore, për personat që hyjnë nga Kosova, Bosnje dhe Hercegovina, Serbia dhe Maqedonia e Veriut. Ministri i Brendshëm i Kroacisë, njëherësh kreu i…

NDODH EDHE KËSHTU – Ka ngjashmëri të madhe me presidentin, autoritetet censurojnë tenorin e njohur…

Një këngëtar i njohur i operës në Kinë është censuruar nga autoritetet, pasi ka një ngjashmëri të habitshme me Presidentin kinez Xi Jinping. Liu Keqing, 63-vjeç, ka parë shumë herë…

Irani i kërkon Interpolit bashkëpunim për árrèstimin e Presidentit Trump, ja cila është arsyeja…

Irani ka lëshuar një urdhër- árrèsti per presidentin e SHBA-së Donald Trump dhe i ka kërkuar Interpolit ndihmë në árrèstimin e tij, se bashku me më shumë se 30 persona…

Provókon Serbia, një banderolë gjigante me portretet e liderëve të Kosovës vendoset para parlamentit..

Para parlamentit të Serbisë në Beograd është vendosur një banderolë me fytyrat e drejtuesve të lúftës së UÇK-së dhe liderë politikë të Kosovës. Stema e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, fytyra…