Katër jetë të humbura dhe dy raste të reja me virus, Greqia akoma në “betejë” me pandeminë…

Dy raste të reja të korona virusit në Greqi u njoftuan të hënën pasdite. Numri i përgjithshëm i rasteve është 2.918, nga të cilat 55.1% janë burra. Vdèkjét në 24…

LAJM I MIRË – Për herë të parë pas tre muajve, Spanja nuk njofton asnjë jetë të humbur nga virusi në 24 orë…

Padyshim që ky mund të quhet lajmi më i mirë në këto 3 muaj të vështirë. Spanja nuk ka raportuar asnjë të vdèkúr brenda 24 orëve nga korona virusi. Ndërkohë,…

NDODH NË SHBA – Policët ulen në gjunjë para prótèstuesve në shenjë solidariteti për vrásjèn e George Floyd

Disa oficerë policie në SHBA kanë dalë në mbështetje të manifestuesve që protestojnë në emër të George Floyd, ku u ulën në gjunjë para tyre, në shenjë solidariteti. Prótèsta të…

“Përballë këtij kèrcénimi global, i bëjmë thirrje SHBA-së…”, vjen reagimi i fortë nga BE pas lëvizjes së Trump kundër OBSH

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën Botërore të Shëndetësisë, për shkak të menaxhimit të kësaj të…

“Fondet e planifikuara, në vende të tjera të botës…”, Presidenti Trump ndërpret marrëdhënien me OBSH-në

Presidenti Amerikan Donald Trump ka njoftuar pak më parë se do të ndërpresë marrëdhëniet e tij me Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe shkak për këtë është menaxhimi i epidemisë së…

Presidenti Trump nënshkruan urdhërin ekzèkútiv për kompanitë e mediave sociale…

Duke përshkállëzuar luftën e tij me kompanitë e mediave sociale Presidenti Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzèkútiv të enjten që sfidon mbrojtjen ndaj detyrimeve ligjore që këto kompani kanë për…