Dalin rezultatet e para paraprake në Malin e Zi, koalicionet shqiptarë pranë një deputeti, “në lojë” edhe për një tjetër

Në Mal të Zi sot u mbajten zgjedhjet parlamentare si dhe zgjedhjet lokale në 5 komuna. Dalja në këto zgjedhje ishta masive dhe numri i daljes prej 75,9 % është…

Maqedonia e Veriut me numrin më të vogël të raste pozitive nga muaji prill, ja sa persona ndërruan jetë në 24 orë

Maqedonia e Veriut të dielën ka regjistruar numrin më të vogël të të infektuarve me korona virus që nga muaji prill. Nga testimi i 817 mostrave, me COVID-19 janë diagnostikuar…

Kosova në betejë të fortë me Covid- 19, 119 raste të reja dhe 8 jetë të shuara gjatë 24 orëve të fundit…

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë raportuar për 8 jetë të humbura si pasojë e korona virusit në 24 orët e fundit. Ndërkohë nga 460 testime të kryera, 119 kanë rezultuar…

“A je në metro”, ooo Edi?”, reagon njëri nga koalicionet shqiptare në Malin e Zi: Si person është një hiç i madh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, përmes ER TV na e paska përkrahur “Listën Shqiptare” në zgjedhjet e 30 gushtit. Shikuam në ER TV dhe na qenka e vërtetë. Përkrahja për…

Bie numri i rasteve të reja pozitiv në Maqedoninë e Veriut, por është i lartë ai i jetëve të humbura nga Covid-19

Maqedonia e Veriut ka shënuar sot një bilanc të rëndë sa i përket jetëve të shuara nga COVID-19. 7 persona kanë humbur betejën me Covid-19 në 24 orët e fundit…

Kosova raporton 6 jetë të humbura dhe 141 raste të reja pozitive me Covid- 19 në 24 orët e fundit…

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës me metodën RT-PCR dhe në laboratoret private, janë testuar gjithsej 534 mostra…

Bie numri i personave të infektuar me Covid- 19 në Itali, vetëm katër persona humbën betejën me virusin…

Pasi në disa ditë rresht u raportuan raste në rritje të numrit të personave të infektuar me Covid-19 në Itali, më në fund sot, numri i qytetarëve me korona virus…

Lajme të mira nga Kosova, bie nën 100 numri i të infektuarve por mbetet i lartë ai i jetëve të humbura nga Covid-19

Kosova ka shënuar sërish një bilanc të rëndë jetësh të humbura nga COVID-19 në 24 orët e fundit, pasi IKSHPK njoftoi se 13 persona humbën betejën me virusin. Ndërkohë sinjale…

Shkon në 467 numri i jetëve të humbura nga Covid-19 në Kosovë, 10 vetëm në 24 orët e fundit…

Janë 10 persona që kanë humbur betejën me Covid 19 në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu ka bërë me dije IKSHPK në raportin e saj. Numri i jetëve…

E RËNDË – Këta janë tre vëllezërit Ymeri që humbën betejën me Covid-19 brenda një muaji…

Tre vëllezër të një familjeje në Ferizaj janë shuar si pasojë e koronavirusit. Vëllezërit Ferat, Murat dhe Berat Ymeri kanë ndërruar jetë brenda një muaji pasi nuk kanë mundur ta…

“Është i pazëvendësueshëm…”, mediat e prezantuan si pasues i Ahmetit në BDI, reagon Grubi: Nuk ka asgjë të vërtetë…

Pas publikimit të djeshëm të lajmit se Ali Ahmeti mund të jep dorëheqje nga pozita e kryetarit të BDI-së, si dhe pasuesi i tij mund të jetë Artan Grubi, sot…

Kosova regjistron 9 jetë të humbura dhe 169 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit…

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) të shtunën ka raportuar për 9 që kanë ndërruar jetë dhe 169 raste të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton koronavirusi.…