Shifra të frikshme nga Kosova, në 24 orë ndërrojnë jetë 8 persona dhe 276 rezultojnë pozitivë me Covid-19

Shifra të frikshme vijnë nga Kosova sa i takon situatës me korona virusin. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

VIDEO – Partitë shqiptare në Malin e Zi përpjekje për listë të vetme të përbashkët në zgjedhjet e 30 gushtit…

Partitë shqiptare në Mal të Zi duket se do të ndjekin shembullin e Luginës së Preshevës dhe në zgjedhje do të dalin me një listë të përbashkët. Lajmin e bën…

Kosova me shifra të larta, 8 jetë të humbura dhe 220 raste të reja pozitive me Covid- 19 në 24 orët e fundit…

Tetë persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit në Kosovë, si pasojë e korona virusit, duke e çuar numrin total të tyre në 177. Vendi ka regjistruar edhe…

E shtunë “e zezë” për Maqedoninë e Veriut, 9 jetë të humbura në 24 orët e fundit…

Maqedonia e Veriut ka shënuar këtë të shtunë një bilanc të rënduar nga COVID-19 teksa 9 jetë të humbura janë shënuar në 24 orët e fundit. Ndërkohë po ashtu ka…

Vazhdon situata problematike me Covid-19 në Kosovë, 5 persona humbin betejën dhe 237 rezultuan pozitivë në 24 orë…

Vijon situate problematike me pandeminë në Kosovë teksa edhe sot ka pasur një shtim të numrit të rasteve. 237 të infektuar janë regjistruar sot dhe bie në sy se nga…

“Nuk pati presion të mjaftueshëm oksigjeni”, zbulohet pse humbën njëkohësisht jetën 4 pacientë me Covid- 19…

Në Klinikën Infektive në Kosovë nuk ka pasur presion të mjaftueshëm në sistemin e oksigjenit. Ky është konstatimi i kompanisë “Ego Elsa” e cila ka kontratë me QKUK-në për mirëmbajtjen…

Maqedonia e Veriut nuk njeh paqe me virusin, 6 jetë të humbura e 129 persona pozitivë në 24 orë…

Numri i infektimeve në Maqedoninë e Veriut vijon të mbetet i lartë. Kështu në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 129 persona, duke e çuar në total numrin e…

Kosova sërish shifra të larta, gjashtë jetë të humbura dhe 213 raste pozitive me virus në 24 orë…

Edhe 213 raste pozitive me korona virus dhe gjashtë jetë të humbura u regjistruan në Kosovë në 24 orët e fundit. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se rastet e…

Lajme pesimiste nga Kosova, shënohen 8 jetë të humbura në 24 orët e fundit dhe 181 raste me Covid-19

Shënohen edhe 8 jetë të humbura nga Covid-19 në Kosovë, ndërsa janë konfirmuar 181 raste të reja pozitive me virus. Lajmi është bërë i ditur nga Instituti i Shëndetit Publik…

Ali Ahmeti ftohet për intervistim në Hagë, kreu i BDI- së e pranon dhe thotë: Do të shkoj atje…

Edhe kreu i BDI- së, Ali Ahmeti është ftuar në Gjykata Speciale në Hagë për intervistim, në cilësinë e deshmitarit. Ahmeti ka bërë vetë me dije këtë për TV 21…

Maqedonia e Veriut raporton 10 jetë të humbura, një ditë më parë nuk kishte asnjë…

Pas ditës pa jetë të humbura, Maqedonia e Veriut ka shënuar sot një rekord të përsëritur për herë të dytë, 10 persona që u shuan nga COVID-19 në 24 orët…

Mali i Zi shpall epideminë e Covid-19 edhe pse ka më pak se dymijë persona pozitivë…

Autoritetet e Malit të Zi e kanë shpallur sërish epideminë e korona virusit në tërë territorin e vendit. Njoftimi është bërë nga ana e qeverisë malazeze. Më 2 qershor vendi…