Një termet i fortë shkund Turqinë, raportohet për persona të lënduar dhe dëme materiale…

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.7 shkundi pjesën lindore të Turqisë, ndërsa mediat vendase flasin për nëntë persona të lënduar dhe dëme të shumta materiale. Tërmeti ishte me epiqendër…

DETAJET – Shënohet rasti i parë në botë, presidenti 55 vjeçar humb jetën nga virusi…

Presidenti i Burundit ndërroi jetë nga korona virusi, sipas mjekëve në spitalin ku ai ishte shtruar pasi shëndeti i tij u përkeqësua papritur. Qeveria e vendit kishte njoftuar shkakun si…

“Virusi nuk do të bëjë pushime verore”, ja çfarë paralajmëron eksperti i sëmundjeve infektive…

Shtetet e Bashkuara duhet ta shohin me kujdes rritjen e fundit të numrit të të shtruarve në spital me Covid-19, paralajmëroi eksperti i sëmundjeve infektive të enjten. Dr William Schaffner…

FOTOLAJM – Kryebashkiaku i Minneapolis në SHBA ulet në gjunjë para árkìvólit të George Floyed dhe shpèrthén në lot

George Floyed, afroamerikani që humbi jetën në mënyrë bárbàre nga një polic i bardhë, duke i marrë jetën pasi i vuri gjurin në fyt dhe i bllokoi frymëmarrjen do të…

Italia vazhdon trendin pozitiv në përballjen me virusin, 88 jetë të humbura në 24 orë dhe vetëm 338 pacientë në terapi…

Në 24 orët e fundit numri i jetëve të humbura nga koronavirusi është 88 si dhe 177 të infektuar më shumë. Numri i jetëve të shuara nga korona virusi ka…

Përmirësohet dukshëm situata në Itali, vetëm 55 jetë të humbura në 24 orë, 5 më pak se një ditë më parë

Italia vijon të ketë ulje të rasteve me vdèkjé nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë shënuar 55 jetë të humbura, duke shkuar në total 33…