Presidenti Trump do të mbyllë Lotarinë Amerikane, ja çfarë parashikohet të ndodhë…

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të emigracionit, duke thënë se do që të rekrutojë më të talentuarit. Propozimi për ndryshimin e…

Maqedonia e Veriut zgjedh presidentin e saj të parë, fiton kandidati i mbështetur nga shqiptarët…

Stevo Pendarovski bëri dhe daljen e parë si President i vendit, ndonëse jozyrtarisht i konfirmuar nga Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve. Ai falënderoi të gjithë ata që e votuan, po ashtu…

Dalin rezultatet e para, shqiptarët mbështesin kandidatin e mazhorancës në garën për president në Maqedoninë e Veriut…

Dalin rezultatet e para nga Komisioni Shtetëror Zgjedhor në Maqedoni për zgjedhjet Presidenciale. Nga kutitë e para të hapura në nivel kombëtar kryeson Stevo Pendarovski me 64% kundrejt kandidates së…

Turi i dytë i presidencialeve, shqiptarët rol vendimtar me votën e tyre…

Në Maqedoninë e Veriut zhvillohen sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Në raundin e parë të zgjedhjeve, asnjë nga tre kandidatët nuk mori shumicën e votave mbi 50%. Në…

EMRI/ Kapet në Budva shqiptari 30- vjeçar, kishte shkuar për “të hequr qafe” antarin e grupit rival atje…

Nje shqiptar nga Kosova, identifikuar me emrin Bajram Pista, 30 vjecar, është vënë në pranga para katër ditësh në Budva, raporton gazeta malazeze “Vijesti”. Gazeta shkruan se prangosja e tij…

FOTO/ Zbulohet edhe “mall” i modifikuar gjenetikisht nga Shqipëria, shtatë shqiptarë vihen në pranga në Stamboll

Një sasi prej 1.2 ton  “mall” i modifikuar gjenetikisht nga Shqipëria është kapur nga policia turke në Stamboll. Po ashtu, janë konfiskuar edhe 550 mijë doza ekstazi, me origjinë nga…