Turqia i përgjigjet ashpër Trumpit: SHBA, e përlyer me gjakun e palestinezëve

Turqia reagon ashper pas asaj qe ndodhi ne Gaza, gjate ceremonine per perurimin e mabasades se SHBA. Zëdhënësi i qeverisë turke dhe zëvendëskryeministri Bekir Bozdağ në lidhje me martirizimin e…

MAKABRE/ Vogëlushja 7-vjeçare theret me thikë dhe hidhet në mbeturina…

Nje ngjarje e rende ka ndodhur ne Austri. Nje vogëlushe 7-vjeçare eshte therur me thike dhe eshte gjetur e mbuluar mes mbeturinash. “Një mesazh i tmerrshëm na ka arritur”. Në…

Kapen gati 2 ton kokainë në kuti bananesh në Gjermani, ka shqiptarë mes 12 të arrestuarve

Një tjetër sasi e madhe kokaine është kapur në Europë, ku protagonistë janë sërish shqiptarët. Zyra Shtetërore e Policisë raporton se në Bavari ka shkatërruar një rrjet ndërkombëtar të trafikut…

VIDEO/ Tragjike- Rritet bilanci i të vdekurve në Jerusalem, shkon në 52 numri i viktimave

Shtetet e Bashkuara zhvendosën sot zyrtarisht ambasadën e tyre në Izrael nga Tel Avivi në Jeruzalem, ndërkohë që të paktën 52 palestinezë u vranë dhe qindra u plagosën në përleshjet…

Arrestohet 48- vjeçari shqiptar në Stamboll, ju gjetën në valixhe 10 kg kokainë….

Një shqiptar është arrestuar në Turqi, pasi gjatë kontrollit në aeroportin “Ataturk” të Stambollit iu gjetën në valixhe rreth 10 kg kokainë. Shqiptari i arrestuar është 48 vjeç me inicialet…

Protesta të përgjakshme, 18 viktima në përurimin e ambasadës së SHBA në Jeruzalem

Tetëmbëdhjetë protestues palestinezë janë vrarë nga zjarri izraelit gjatë demonstratave përpara përurimit të ambasadës së SHBA në Jerusalem, tha të hënën ministria palestineze e shëndetësisë. Dy fëmijë, të moshës 12…

PAMJE TË RËNDA/ Gruaja qëllon për vdekje të riun, tentoi të grabiste fëmijët dhe prindërit e tyre

Një nënë e guximshme vrau një grabitës të armatosur jashtë portës së shkollës së fëmijëve të saj, pasi nxori një pistoletë duke e drejtuar mbi prindërit e tmerruar dhe fëmijët…

Garancia që SHBA i jep Koresë së Veriut, premtimi i Pompeo dhe çfarë i kërkoi në këmbim

SHBA mund të lejojë kompanitë private të investojnë në Korenë e Veriut, ka thene Sekretari i Shtetit Mike Pompeo. Në një intervistë për Fox News të dielën, ai sqaroi se…

Autoritetet spanjolle: Trafiku i kokainës nga Kolumbia tani është në duart e shqiptarëve

Shqiptarët vijojnë që të jenë në qendër të vëmendjes nga mediat dhe autoritetet spanjolle pas sekuestrimit të një ton kanabis në Madrid pak ditë më parë, ndërsa u arrestuan 5…

Sulmohen tre kisha në Indonezi, një familje kamikazësh vrau 11 veta- plagosi 40 të tjerë

Tre kisha janë goditur nga sulmet kamikaze në qytetin e dytë më të madh në Indonezi, Surabaja, duke vrarë të paktën 10 persona, ka bërë të ditur policia. Rreth 40…

FOTO/ Izraeli do të përjetësojë Donald Trump në një monedhe numizmatike…

Izraeli dy ditë pas fitores së madhe në Eurovision të këngëtares Netta Barzilai, do të festojë 70-vjetorin e Pavarësisë. Me këtë rast, fytyra e Donald Trump do të nisë të…

Sulmi në Paris, autori me origjinë ruse, Shteti Islamik merr përgjegjësin

Autoritetet franceze kanë deklaruar se sulmuesi me thikë në Paris mbrëmjen e së shtunës ishte qytetar francez i lindur në një rajon të Çecenisë së Rusisë më 1997. Sulmuesi është…