FOTO/ Shqipëria sërish kundër SHBA, ambasadori shqiptar në Konferencën Islamike për Gazan…

Shqipëria ishte një nga vendet që votoi në OKB kundër propozimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të shpallur Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit. 128 vende dolën kundër Trump…

“Lufta” me SHBA, Assad takim të paparalajmëruar me Putinin

Presidenti sirian, Bashar al-Assad është nisur të enjten drejt rezidencës së homologut të tij rus, Vladimir Putin në Soçi për të biseduar rreth konfliktit sirian, ka njoftuar Kremlini. Prej nisjes…

FOTO/ “Ferri zbret mbi tokë”, pamjet e tmerrit pas shpërthimit të vullkanit

Frike e tmerr gjate shperthimit te vales se re nga vullkani “Kilauea” në Havai. Mediat e huaja raportojne se hiri nga shperthimi eshte shperndare ne nje hapsire deri ne 9…

Trump kërcënon Kim Jong Un: Mund të ketë të njëjtin fat si Gedafi

Presidenti amerikan Donald Trump kërcënon liderin Koreano-verior Kim Jong Un se do të ketë të njëjtin fat si Muammar Gaddafi, nëse nuk pranon marrëveshjen për programin e armëve bërthamore. “Modeli,…

FOTO/ Ka jetuar plot 129 vite dhe pohon: S’kam pasur një ditë të lumtur në jetë…

Qeveria ruse ka deklaruar se ka gjetur gruan më të moshuar në botë. Sipas tyre, ajo është 128 vjeçe dhe thotë se nuk ka parë asnjë ditë të bardhë në…

U abuzuan seksualisht nga mjeku, viktimat marrin 500 milionë dollarë dëmshpërblim

Universiteti i shtetit të Michiganit ka pranuar të paguajë 500 milionë dollarë dëmshpërblim për gjimnastet që janë abuzuar nga ish mjeku i ekipit, Larry Nassar. Marrëveshja u njoftua nga një…

Kërcënime të reja terroriste për “Rusi 2018”, këtë herë në qendër janë Messi dhe Ronaldo…

Isis ka paralajmëruar sërisht sulme në Kupën e Botës. Këtë herë ata kanë zgjedhur 2 figurat më të njohura në botën e futbollit, Mesi dhe Ronaldo. Dy futbollistët shfaqen në…

KONFLIKTI/ Presidenti i Turqisë Erdogan me thirrje të fortë, ja çfarë i kërkon botës islamike

Një “luftë” deklaratash në “Twitter” ka nisur mes Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe Kryeministrit izraelit, Benjamin Netanjahu, pas zhvendosjes së Ambasadës Amerikane në Jerusalem dhe vrasjeve të protestuesve…

Shtëpia e Bardhë: Shpresojmë të mbahet takimi Trump-Kim, në të kundërtën të përgatiten

Shtëpia e Bardhë ka thënë se ka ende shpresë që samiti i planifikuar mes të liderit verikorean, Kim Jong Un dhe presidentit amerikan, Donald Trump do të mbahet, pavarësisht kërcënimit…

MAKABRE/ Do t’i kërkonte dorën të dashurës, babai dhe vëllezërit i nxjerrin sytë 22 vjeçarit…

U kërkoi familjarëve t’i kërkonin dorën vajzës që dashuronte, por një i ri pakistanez është dhuruar barbarisht nga babai dhe vëllezërit e mëdhenjt, të cilët kanë shkuar aq larg sa…

Hapja e negociatave, goditje nga Holanda për Shqipërinë: Jeni ende shumë larg…

Gjermania dhe Franca s’e kanë thënë ende fjalën e tyre të fundit për hapjen e negociatave me BE-në, por me sa duket për Shqipërinë do të kthehet në pengesë Holanda.…

KAQ ISHTE/ Përfundon paqja midis dy Koreve, anulohen bisedimet…

Koreja e Veriu ka anuluar marrëveshjen me Korenë e Jugut pak para takimit të liderit Koreano-verior Kim Jong Un me presidentin e SHBA-së Donald Trump në Singapaor më 12 qershor.…