Hidhen raketa në “zonën e gjelbër” në Irak pranë ambasadës dhe bazës ku strehoheshin trupat amerikane…

Të paktën dy raketa raportohet se janë hedhur në “zënën e gjelbër” pranë selisë diplomatike amerikane në Bagdad. Tre raketa të tjera raportohet se u hodhën në Balad Airbase, që strehonin trupat amerikane në veri të Bagdadit.

Nuk ka raportime për lëndime. Në fillim të kësaj jave, protestuesit pro-Irani su.lmuan ambasadën në një rrethim që zgjati pak më shumë se një ditë.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal