Presidenti Maduro fiton zgjedhjet, opozita i konteston ato si të parregullta

Presidenti në ikje i Venezuelës, Nicolas Maduro u shpall të dielën fitues i zgjedhjeve presidenciale nga autoriteti zgjedhor, me gati 70% të votave, pas numërimit të thuajse pjesës më të…

Nisin hetimet kundër FBI-së, a është përgjuar presidenti Trump gjatë fushatës elektorale…?

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka zyrtarizuar hetimin për të parë nëse agjentët e FBI-së kanë përgjuar fushatën presidenciale të Donald Trumpit në vitin 2016 për qëllime të papërshtatshme. Nisja e…

PAMJE TË RRALLA/ Rrufeja godet shtëpinë, kamerat e sigurisë filmojnë gjithçka (video)

Kamerat e sigurisë në Florida regjistruan momentin kur një rrufe godet një banesë pas një stuhie që kishte përfshirë vendin më 15 maj. Për fat të mirë asnjë nga banorët…

Çmendet shqiptari 67- vjeçar, therr me thikë ish- gruan në qendër të Vienës…

Sot, rreth orës 13 në Favoriten të Vjenës, një burrë 67-vjeçar e ka sulmuar me thikë dhe e ka vrarë në mes të rrugës një grua 59 vjeçe. Sipas policisë…

FOTO/ Brenda burgut më të tmerrshëm në botë, nga ku askush nuk del i gjallë

Burgjet ruse janë të njohur si të vështirë, por është një prej tyre që është shumë më i vështirë se çdo burg tjetër në vend. I quajtur “Delfini i Zi”,…

FOTO+VIDEO/ “Është gjallë…”, tre gra i mbjetojnë rrëzimit të avionit që la mbi 100 viktima…

Pamje tmerri, ulerima e britma per ndihme dhe pastaj gjithcka e shkaterruar dhe e djegur pertoke. Dalin pamjet nga ngjarja e rende e ndodhur dje, kur avioni nje avion Boeing…

“Duan të na mbysin në gjak e lot”, çfarë i kërkoi Erdogan botës islame

Nën drejtimin e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është mbajtur sot në pallatin e qendrës së kongreseve në Stamboll mbledhja e Jashtëzakonshme e Konferencës së Samitit Islamik të Organizatës…

Goditet një tjetër bandë shqiptare, kapen 313 kg kokainë, kanabis e 50 mijë € në Belgjikë

Kokaina nga Amerika Latine vijon të ‘pushtojë’ tregjet e vendeve të Bashkimit Evropian, ku të përfshirë në trafik janë dhe shqiptarët. Një aksion i fundit në Holandë dhe Belgjikë ka…

Identifikohet autori i masakrës në Teksas, 17-vjeçari vrau 9 nxënës dhe një mësuese është djali i një emigranti…

Një incident me armë zjarri në një shkollë të mesme në Teksas, ka lënë pas të vrarë; 9 studentë dhe një mësues, si dhe 10 të plagosur. Në mesin e…

KATASTROFË/ Avioni i rrëzuar në Kubë shpërtheu në flakë, vetëm 3 të mbijetuar nga 113 persona në bord (video)

Një avion Boeing 737 i linjës ajrore kombëtare kubaneze është përplasur dhe ka shpërthyer në aeroportin Jose Marti në Havana. Sipas raportimeve nga 113 persona ne bord, vetëm 3 arritën…

FOTO/ Rrëzohet avioni me 100 persona në bord, raportohet për disa viktima

Një avion është përplasur pak minuta ma për në aeroportin Jose Marti në Havanë. Mësohet se avioni Boeing 737 është rrëzuar pas fluturimit, dhe sipas informacioneve kishte 100 persona ën…

FOTO/ Të shtëna me armë në një gjimnaz në SHBA, raportohet për 8 të vdekur

Të shtëna me armë janë dëgjuar ditën e sotme në një gjimnaz në Teksas të SHBA-së, dhe numërohen deri në 8 të vdekur raporton CNN. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm…