E TMERRSHME/ Masakroi dhe vrau djalin 9-vjeç, shokuese arsyeja e këtij monstër- babai (video)

Një baba është burgosur për më shumë se 41 vjet për vrasjen e djalit të tij nëntëvjeçar me një “proces brutal torture” që zgjati disa muaj, perfshire edhe djegien e…

Surpizon serish Trump: Takohem me Kim Jong me 12 qershor ne Singapor

“Polemika”, deklarata të shumta, pastaj anullimi dhe në fund një tjetër konfirmim: Takimi me liderin e Koresë së Veriut do të mbahet më 12 Qershor. Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump…

FOTO/ Kapet 1 ton kokainë me imazhet e “Escobar” dhe “El Chapo” në Peru

Policia peruane ka kapur më tepër se 1 ton kokainë në Peru, pas një hetimi që zgjati rreth katër muaj. Sasia e kokainës me vlerën e 45 milionë dollarëve, u…

NDODH EDHE KËSHTU/ Vajza i tha që jam e virgjër por e gënjeu, boksieri e masakron 28-vjeçaren

Një boksier ka masakruar për vdekje të dashurën e tij 28-vjeçare, të cilën e kishte njohur në internet. Boksieri amator i MMA, Gary Chu nga Tajvani e vrau dhe më…

E RRALLË/ Rrezikon jetën për të shpëtuar fëmijën, presidenti Macron i jep nënshtetësinë franceze emigrantit

Një emigrant malian i cili tanimë po njihet si një hero dhe të cilit i është vendosur nofka “Spider-Man” i Parisit do të bëhet një shtetas francez pas takimit me…

Tenton të vrasë gruan duke i prishur parashutën në 1200 metra lartësi, dënohet ushtaraku

Një gjykatë britanike ka shpallur fajtor një burrë që është përpjekur me çdo mënyrë të vrasë bashkëshorten, duke arritur deri aty sa ti prishw parashutën përpara hedhjes. Seanca eshtë bërë…

Trump ndryshon sërish qëndrim: Takimi me Kim Jong-un mund të ndodhë

Presidenti Donald Trump tha të premten se takimi i planifikuar me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un, që ai tha të enjten se e kishte anuluar, përsëri mund…

Nxjerr me video shpërthimin e bazës bërthamore në Kore, Kim Jong kërkon të pajtohet me Trump? (video)

Koreja e Veriut publikoi pamje të fundit të asaj që ajo e quan shkatërrimi i bazës së testeve bërthamore në të njëjtën ditë që Presidenti Donald Trump mori vendimin për…

TMERR NË KANADA/ Bombë në restorant, 15 të plagosur- filmohen dy autorët (video)

Situata tmerri pas shperthimit te nje bombe ne restorant ne Ontario të Kanadasë. Nga shperthimi i nje bombe kane mbetur se paku 15 persona te plagosur, nga te cilet tre…

AROMË LUFTE/ Pentagoni: Jemi të gatshëm t’i përgjigjemi çdo provokimi nga Koreja e Veriut

Gjatë ditës së sotme, presidenti amerikan Donald Trump ka anuluar takimin me Kim Jong-Un që pritej të zhvillohej me 12 qershor. Gjatë një prononcimi për mediat, drejtori i Shtabit të…

Anulohet takimi i shumepritur Trump- Kim Jong Un, njoftimi behet nga “Shtepia e Bardhe”

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nuk do të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Hong Un në muajin qershor, raporton BBC. Lajmi bëhet i ditur nga Shtëpia e…

FOTO/ Kim Jong Un mban premtimin, shemb tunelet e provave berthamore ne prani te gazetareve te huaj

Koreja e Veriut ka hedhur në erë tunelet e testeve berthomore, si nje mase paraprake për të ulur tensionet rajonale, raporton BBC. Veprimi vjen nderkohe qe Kim Jong un ka…