FALEMINDERIT! ShkodraWeb Media nis rrugëtimin në vitin e 5- të të jetës, 9.5 milion herë faleminderit!

Sot zyrtarisht, ShkodraWeb Media futet në vitin e 5- të jetës! Me 14 korrik 2017, nisëm një rrugëtim në botën e madhe të mediave online, mbështetur në parimin “E Verteta…

VIDEO – “Ja e vërteta e udhëtimit nga Frankfurti”, shkodrani në avion dërgon pamjet dhe pergenjeshtron…

Ditën e sotme, një foto me pamje të brendshme të një avioni të Air Albania, ka bërë xhiron e mediave. Ata që e kishin siguruar dhe shpërndarë foton, aludonin se…

FOTO – Peshkaqeni “udhëtar” në breg të detit në Velipojë, nuk dihet çfarë i ka sjellë fundin…

Banorë të Velipojës kanë mbetur të habitur teksa kanë parë nga larg një “peshk” gjigand në bregun e detit. Pasi janë afruak, kanë parë se nuk ishte një “peshk” i…

EXCLUSIVE – ShkodraWeb Media siguron listat, janë mëse 3600 persona që kërkohet të vetizolohen në shtëpi në Shkodër

Janë më shumë se 3600 persona që duhet të rrinë në shtëpitë e tyre për të parandaluar përhapjen e virusit të rrezikshëm në Qarkun e Shkodrës. ShkodraWeb Media ka mundur…

VIDEO/ Historia e dhimbshme e Alvinit- e grabiti e ëma, pas 5 viteve në Siri takohet me babain e vet…

Emisioni investigativ “Le Iene” në Italia 1, do të përcjellë sonte një episod që lidhet me dramën e shqiptarëve në kampet në Siri. Pas 5 viteve, Afrim Berisha ka mundur…

EXCLUSIVE/ ShkodraWeb siguron dokumentin, ja kur e dha dorëheqjen Valdrin Pjetri…

ShkodraWeb ka mundur të sigurojë shkresën me të cilën Valdrin Pjetri, i votuar si kryetar i Bashkisë së Shkodrës me 30 qershor, dha dorëheqjen. Sipas dokumentit të siguruar nga ShkodraWeb,…

Megi, vajza e ish- kryetares së Kuvendit do të sjellë dhuratën më të bukur, priten ndryshime në familjen Topalli…

Në familjen e ish-  kryetares së Kuvendit pritet të ketë së shpejti ndryshime. Shumë shpejt, Megi, vajza e ish- kryeparlamentares Topalli, pritet të sjellë në jetë një bebe. Lajmi konfirmohet…

Në pritje të fitores së parë të shumëpritur…edhe për socialistët…

Kishte një periudhë kur Champions League u bë deri diku e besdisshme. Pa nisur faza e grupeve, gati dihej se kush do ta fitonte: Real Madrid. Po ashtu, përcaktoheshin pa…

EXCLUSIVE/ “Djali im u dënua padrejtësisht, provat u manipuluan…”, flet për ShkodraWeb babai 80- vjeçar i Sadedin Sulës

Fadil Sula është një i moshuar, ka kaluar 80 vitet e jetës dhe po ecën drejt 6 dhjetorit, kur do të festojë ditëlindjen e rradhës. Do të ishte një i…

E verteta e arrestimeve të mjekëve në Shkodër, kolegët e dinë por nuk e thonë dot…

Në një nismë të paprecedent deri tani, Prokuroria e Shkodrës ka urdhëruar policinë për arrestimin e 9 personave- 2 prej të cilëve në kërkim, ish- drejtues, mjekë dhe farmacistë të…

FOTO/ Publikohet për herë të parë statuti i KF Vllaznia sh.a., e verteta e kompetencave të administrimit

Në fakt ka qënë gjithmonë aty ku e morën ne sot. Statuti i Shoqërisë Aksionare “Klubi i Futbollit Vllaznia” është i depozituar në version elektronik në faqen zyrtare të Qendrës…

Zbardhet grabitja e argjendarisë në Shkodër, policia ndalon të dyshuarit (emri)

Burime të besueshme në Policinë e Shkodrës bëjnë me dije se eshte arritur zbardhja e grabitjes së argjendarisë “Dragusha” në Shkodër para disa ditëve. Burimet që folën për ShkodraWeb thonë…