NDODH EDHE KËSHTU – Bashkia ndryshon projektin e “Luftës së Koplikut”, shkak mungesa e parave…

Një memorial që përjetëson Luftën e Koplikut, dukej se ishte gati në bocet dhe shpejt mund të materializohej. Lajmi është bërë i ditur nga një postim në faqen zyrtare të…

OPINION – 30.000 m2 të kelmendasve, në Qafën e Pertelecit u privatizuan nga Paulini dhe banda e tij…

Kryeministri i Shqipërisë vizitë në Vermosh për të promovuar turizmin? Vermoshi me natyrën dhe bukuritë e tij të rralla që ka, i ka pasur gjithmonë dyert e hapura për investime,…

Viti i ri shkollor e gjen Bashkinë Malësi e Madhe me katër shkolla të rikonstruktuara plotësisht, një tjetër do të…

Viti i ri shkollor që nis nesër (të hënën), gjen Bashkinë Malësi e Madhe me katër shkolla të rikonstruktuara plotësisht, ndërsa një tjetër do të nisë rikonstruksionin shumë shpejt. Kjo…

FOTO – Viti i ri shkollor i gjen nxënësit e Vrakës në Malësi të Madhe me një shkollë plotësisht të rikonstruktuar…

Viti i ri që pritet të nisë të hënën, do të gjejë nxënësit e shkollës 9- vjeçare të Vrakës me ambjente të brendshme etë jashtme plotësisht të rikonstruktuara. Ndërhyrja është…

FOTO – Shoqata Atdhetare “Malësi e Madhe” në SHBA jep 6 mijë dollarë ndihmë për familjet Delaj që iu dogj shtëpia

Pas ndihmave me elektroshtëpiake, pajisje të nevojës së parë dhe ushqimeve për fazën e emërgjencës, sot tre familjeve që iu dogjën banesat në Jaran të Malësisë së Madhe, iu dorëzuan…

FOTO – Përkujtohet Lufta e Reçit në Malësi të Madhe, aktivitete të reduktuara për shkak të Covid-19….

Festa e Reçit, ka qenë një nga më të bujshmet para dhe pas vitit 1990 në Malësinë e Madhe. Në kujtim të betejës me forcat pushtuese me 31 gusht 1943,…

FOTO – Turizëm i aksesueshëm edhe nga shtresat vurnerabël, ideja e veçantë që po zbatohet në Malësi të Madhe

Bashkia Malësi e Madhe është ndër bashkitë e para në Shqipëri e cila synon që turizmi të jetë i aksesueshëm edhe nga shtresat vulnerabël. Përmes projektit “PAST4Future”, tek “Syri i…

VIDEO – “Djathë Veleçiku”, shembulli i një bisnesi familjar që po kalon kufijtë e Malësisë së Madhe…

Ministrja e Financave dhe Ekonimisë Anila Denaj ka qenë në Malësinë e Madhe. E shoqëruar nga kryebashkiaku Tonin Marinaj, ajo ka vizituar një sipërmarrje mjaft të njohur në prodhimin e…

Shoqatës Patriotike “Malësia e Madhe- Nderi i Kombit”, thirrje për të votuar Listën Shqiptare në Malin e Zi…

Zgjedhjet e 30 Gushtit 2020 po afrojnë dhe shqiptarët në trojet e tyre nën Malin e Zi duhet të dalin masivisht në votime e me votën e tyre të forcojnë…

VIDEO – “Për vit të ri, zona urbane e M. Madhe 24 orë ujë”, Rama publikon pamjet dhe bën premtimin e madh

Shkruan në faqen zyrtare në Facebook kryeministri Edi Rama: “?KANTIERI I UJIT në Malësinë e Madhe është i pari investim nga qeveria, për furnizimin me ujë qysh prej vitit 1990,…

FOTO – “M’u duk vedi shtojzovalle…”, drejtoresha e Marrëdhënieve me Publikun në Kuvend realizon ëndrrën e saj…

Gazetarët në Tiranë e njohin të gjithë. Fillimisht si ish- kolege e prej vitesh tashmë, Drejtoreshë e Marrëdhënieve me Publikun në Kuvendin e Shqipërisë. Manjola Zekaj, bashkëshorte e gazetarit të…

Bashkia Malësi e Madhe merr vendimin, pandemia anulon organizimin e dy festave tradicionale…

Situata e pandemisë në vend, ka sjellë ndryshimin e qasjes së qytetarëve por edhe institucioneve. Prej disa muajsh tashmë, maska është bërë e pandarë në shumicën e ambjenteve të mbyllura…