FOTO – Bashkia Malësi e Madhe ndihmon familjet në Delaj të Bajzës, iu shkrumbuan banesat në korrik..

Me 16 korrik 2020, tre familje në lagjen Delaj të Bajzës së Kastratit, mbeten në qiell të hapur. Zjarri i rënë në orët e para të asaj dite, shkrumboi çdo…

E PABESUESHME – Rapsodi i mirënjohur Jonuz Delaj me 100 euro pension, punon saldator për të mbijetuar…

Shqipëria është vendi i paradokseve. Ka qenë, është dhe fatkeqësisht, nuk ka shenja që do të ndryshojë as në të ardhmen. Jonuz Delaj, pa më të voglin dyshim, është nga…

FOTO – Bashkia e Malësisë së Madhe përkujton e nderon shkrimtarin e e mësuesin e njohur Ramiz Lika…

Me inisiativën e Revistës “Fjala”, në bashkëpunim me familjen dhe miq e kolegë sot në Koplik u organizua aktiviteti “Orë letrare-Homazh” në përkujtim të shkrimtarit e mësuesit të nderuar të…

FOTO – Bashkia Malësi e Madhe përuron tre qendra shendetësore, investimi përmirëson sherbimin për banorët…

Ditën e sotme në Bashkinë e Malësisë së Madhe janë përuruar jo një por tre qendra shëndetësore apo ambulanca në po kaq fshatra të kësaj zone. Kas qenë një investim…

FOTO – Ndërhyrja e Zjarrëfikësve parandalon më të keqen në Malësi të Madhe, rrezikonte banesa dhe njerëz…

Stina e nxehtë dhe temperaturat e larta të këtyre ditëve, stimulojnë përhapjen e zjarreve. Një i tillë, është shfaqur ditën e sotme në fshatin Vukpalaj në Malësi të Madhe. Ka…

VIDEO – Tre banesa në Bajzë të Malësisë së Madhe shkrumbohen nga zjarri, shkak një shkëndijë elektrike…

Tre shtëpi janë bërë të pabanueshme gjatë natës në Bajzë të Malësisë në Madhe. Mësohet se dy nga banesat janë të pabanuara. Ndërsa në njërën prej tyre, kanë jetuar 5…

VIDEO – “9 raste pozitive në Malësinë e Madhe”, kryebashkiaku Tonin Marina flet për mediat lidhur me COVID-19

Ditën e sotme Bashkia e Malësisë së Madhe ka mbyllur dyert pas shfaqjes së tre rasteve pozitive me Covid-19 në administratën e saj. Lajmi ka ngjallur interesin e mediave, të…

MINUTA E FUNDIT – Mbyllet Bashkia Malësi e Madhe, rezultuan pozitivë tre punonjës ndërsa nëntë të tjerë…

Bashkia e Malësisë së Madhe do të qëndrojë e mbyllur në fundjavë, pasi ambientet e saj do të dezinfektohen. Shkak për mbylljen është bërë infektimi me COVID-19 i tre punonjësve,…

Veleçiku mundet në “shtëpi” dhe rrezikon rënien nga kategoria, ekipi largohet nga “Reshit Rusi” me ndihmën e FNSH

Veleçiku ka gabuar rende duke humbur 2-3 ne ndeshjen ndoshta me percaktuese, ate ndaj Terbunit ne takimin e luajtur ne fushen sportive “Reshit Rusi”. Ndonese koplikasit kane kaluar dy here…

Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur, “Qytetar Nderi” i Malësisë së Madhe Ramiz Lika, ishte dhe “Mësues i merituar”

Është ndarë nga jeta në moshën 81 vjeçare Ramiz Lika, një nga personalitetet më të shquara të Malësisë së Madhe dhe jo vetëm. Lika ka patur një karierë të gjatë…

Malësia e Madhe regjistron jetën e parë të humbur në betejën me Covid-19…

Një e moshuar 79 vjeçare është regjistruar në Malësinë e Madhe si jeta e parë e humbur në betejën me Covid-19. Gruaja ka ndërruar jetë për shkak të komplikacioneve shendetësore…