RISI/ Diamant brenda diamantit, “shakaja” e natyrës zbulohet në Siberi dhe është hera e parë…

Një diamant i pazakontë është gjetur në Siberi. Brenda diamantit qëndron i bllokuar një diamant tjetër, i cili lëviz lirshëm brenda tij. Ky është diamanti i parë i këtij lloji…

EUROSTAT rrëzon mitin, shqiptarët nuk janë më “të dashuruar” me gjuhët e huaja- 60% e tyre nuk dinë asnjë…

Ekziston miti se shqiptarët dinë të flasin shumë gjuhë të huaja, mirëpo shifrat e Eurostat e rrëzojnë këtë. Thuajse 60% e shqiptarëve nuk dinë asnjë gjuhë huaj, një nga përqindjet…

REPORTAZH NGA SIRIA/ Pagesa e marrëzisë, një dënim i (pa)merituar…

Nje ish-luftetare e YPJ kurde na pret e buzeqeshur ne hyrje te kampit. Eshte larg imazhit te vajzave bukuroshe me veshje militare dhe kallashnikov te fotove qe publikojne mediat, por…

FOTOLAJM/ Shqipëria në ngërç politik- institucional, por Presidenti Meta përcjell një masazh…të çuditshëm…

Kreu i shtetit është shfaqur muajt e fundit në “vijën e parë” për zgjidhjen e ngërçit politik dhe institucional që po kalon vendi. Megjithatë, ai nuk ka reshtur së përcjelluri…

“Pse duhet një shkollë për kryetarët e partive…”, Rudina Hajdari: Basha duhet të kishte dhënë dorëheqjen…

“Duhet një “shkollë politike” për kryetarët e partive kryesore mbi ndryshimin e sistemit në mënyrë që të bien me këmbë në tokë”. Kështu ka deklaruar sot deputetja e Kuvendit të…

VIDEO/ “Ja plani i Bashës për protesta në tetor…”, Spiropali “dekonspiron” lëvizjet e opozitës: Me negociatat nis ndëshkimi…

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mbi aksionin opozitar dhe deklaratat e tij se opozita po përgatit dy…

MINUTA E FUNDIT/ “OSBE/ODIHR certifikuan zgjedhjet si legjitime…”, Rama komenton dhe “shtrin dorën”…

Kreu i qeverise, Edi Rama ne reagimin e pare pas publikimit te raportit te OSBE-ODIHR per zgjedhjet e 30 qershorit, shkruan se ato u certifikuan si krejt legjitime. Nderkohe qe…

“Më ‘çmendët’ me SMS-të tuaja…”, Presidenti Meta ybulon nëse do të jetë në seancën dëgjimore në Parlament për shkarkimin e tij…

Kryetari i Shtetit, Ilir Meta ka bërë të ditur sot se do të jetë i pranishëm në mbledhjen e Komisionit Hetimor të ngritur nga maxhoranca, ku kërkohet shkarkimi i tij.…

“Më mirë lapsuset e mia se sa t’i gënjej demokratët…”, Rudina Hajdari Reagon për “Do vijojmë të përçajmë Shqipërinë”…

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar përmes një statusi në facebook, lidhur me situatën politike në vend, ndërsa një përgjigje ka edhe për lapsusin e saj në seancën plenare të…

FOTO/ Historiani publikon fotot, ja ku po ndërton një tjetër vilë kryeministri Edi Rama…

Historiani Arben Llalla ka publikuar disa foto në rrjetet sociale, ku thotë se kryeministri Edi Rama po ndërton një shtëpi në Dhërmi, ngjitur me kishën e Shën Thanasit. “Kjo është…

“Propaganda anti-President nuk ndihmon sundimin e ligjit…”, Meta reagon pas rrëzimit të dekreteteve të tij dhe kujton “13 tetorin”…

Kreu i shtetit Ilir Meta ka dalë me një reagim, postuar në rrjetet sociale pasi sot është mbledhur dhe po zhvillon ndërkohë punimet Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e tij,…

“Për ata që presin ‘mrekullitë’ e shtatorit”, Astrit Patozi ironizon qevverinë: A thua se për ta ka qenë problem stina

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, në një postim të bërë në faqen e tij në Facebook, duke ironizuar qeverinë, shprehet se ndërsa në muajin shtator premtohen ndryshime të…

Open

Close