FOTOLAJM – Dita e parë e rihapjes së kufijve tokësorë, ja çfarë po ndodh në pikat doganore…

Dita e pare e rihapjes se kufijve, pas izolimit te gjate per shkak te pandemise, ka rikthyer shqetesimin e madh te radheve te gjata dhe trafikut qe nuk mbaron. Ish-kryeministri…

FOTOLAJM/ “Aleksi çun beqar”, Rudina “çorodit” përsëri për jetën private, pozon në krah të “tullacit” të saj…

Rudina Dembacaj ka çuditur me postimin e saj të fundit në profilin e saj, ku ka dalë me ish-bashkëshortin Aleks. Janë shfaqur bashkë dhe bashkangjitur foton ajo ka shkruar “Aleksi…

FOTO/ “Greta Thunberg është udhëtare në kohë, e dërguar nga e ardhmja për të na shpëtuar”, foto befasuese e 121 viteve më parë

Teoricientë e konspiracioneve kanë pohuar se Greta Thunberg është një udhëtare kohe, e dërguar nga e ardhmja për të na shpëtuar. Një teori e tillë filloi të diskutohej pas publikimit…

FOTOLAJM/ Para 19 viteve mbronin ngjyrat e Kombëtares, pak orë para ndeshjes me Francën…të gjithë në kafe

Shqipëria do të luajë një ndeshje të rëndësishme ditën e sotme, teksa do të përballet me Francën, në stadiumin e ri “Air Albania”. Shumë figura të njohura pritet të jenë…

“Paçin faqen e zezë…”, pas denoncimit të këshilltarit bashkiak të Shkodrës për votimin e delegatëve, nisin reagimet

Pas denoncimit që këshilltari bashkiak i PS- së i bëri procesit të zgjedhjes së delegatëve të Kongresit për Shkodrën, kanë nisur reagime të tjera publike përmes rrjeteve sociale. Në linkun…

“Kësaj gazetaruces populiste…gjejini një burrë të qetësohet…”, Jul Deda përplaset keq me Mira Kazhanin në rrjete sociale

Aktori i humorit Julian Deda është përplasur me gazetaren Mira Kazhani, pas një shkrimi që kjo e fundit ka bërë lidhur me protestën e Astirit, që sipas saj ishte një…

“Njerka më ka trajtuar keq…”, modelja shkodrane rrëfehet, Angela Martini: Kur isha 10 vjeç, tentuan të më rrëmbenin…

Angela Martini ka treguar së fundmi detaje nga jeta e saj personale. Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” ka bërë publike detaje të panjohura më parë për jetën e saj.…

“I fute duart në portofolin tim e more sa deshe…”, përlot bashkëshorti i 25-vjeçares që ndërroi jetë pas lindjes

Kanë kaluar 6 muaj nga vd.ekja e Rexhina Debrovës, 25-vjeçares e cila ndërroi jetë në maternitetin e Elbasanit pak minuta pasi solli në jetë fëmijën e saj të parë. Shkak…

SHERRI/ “E doja lëndën më shumë se sa ti…”, Luarasi i kujtoi se “edhe ‘ngelës’ mund t’ia dalësh”, reagon Arbana…

Pas deklaratës së Iris Luarasit, pedagoge e Gazetarisë në Universitetit të Tiranës se kishte ngelur në provim disa emra të njohur në media, mes tyre edhe moderatoren Arbana Osmanin, vjen…

FOTOLAJM/ 75 vjetori i Berishës, Presidenti Meta me dhuratë por edhe urim të veçantë publikisht…

Një mesazh publik, i shkruar në rrjetet sociale, me një urim për 100 vite të tjera me shëndet e lumturi i ka kushtuar Presidenti Ilir Meta, Sali Berishës, i cili…

VIDEO/ Presidenti Meta siç nuk e keni parë kurrë, shikoni se çfarë bën në breg të detit kreu i shtetit…

Dikur një peshëngritës, ndërsa sot shfaqet duke luajtur me një top futbolli. Ky është mëngjesi ndryshe i presidentit Ilir Meta, larg angazhimeve politike. Ka qenë vetë kreu i shtetit ai…

FOTOLAJM/ Presidenti Meta “hedh pas krahëve” me plazh “Venecia”- n, ja kush e shoqëron atë…

Presidenti Ilir Meta ka disa kohe qe ka shfrytezuar edhe rrjetet sociale per te treguar nje imazh tjeter jashte kornizave qe te imponon posti i Presidentit te Republikes. Nje dite…